Kiedy ubiera się choinkę? Tradycja mówi konkretnym dniu, ale odpowiedź wcale nie jest oczywista

Mimo tego, że trwa listopad, wiele osób już zastanawia się, kiedy ubiera się choinkę. Boże Narodzenie to w Polsce ważne święto. Nie chodzi tylko o uroczystość religijną, ale o kultywowanie wszystkich tradycji z nim związanych. Tuż po święcie zmarłych sklepy zapełniają się świątecznym towarem. Kiedy ubiera się choinkę w Polsce? Odpowiadamy!

Boże Narodzenie to najbardziej uroczysty czas w roku. Polacy świętują ten czas, stawiając w swoich domach choinkę, jedząc wspólnie tradycyjną wigilijną kolację i śpiewając kolędy. Jednak nie wszyscy wiedzą, kiedy dokładnie powinno się ubierać świąteczne drzewko.

Zobacz wideo Gruzja - to tutaj rodzą się bożonarodzeniowe choinki całej Europy. Nie jest to jednak nic uroczego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy ubiera się choinkę w Polsce? Odpowiedź zaskoczy wiele osób

Tradycyjne ubieranie choinki powinno odbywać się w dniu wigilii Bożego Narodzenia, czyli 24 grudnia. Wtedy to rodziny gromadzą się, by zjeść wspólny posiłek, śpiewać kolędy i wymieniać się prezentami. Następnego dnia, 25 grudnia, świętujemy narodziny Chrystusa, uczęszczając na nabożeństwa i odwiedzając się w granie rodziny i przyjaciół.

gąbki do zmywania naczyńKolor gąbki do mycia naczyń ma znaczenie? Mało kto o tym wie

Jednak obecnie choinki ubieramy o wiele wcześniej. Szczególnie w domach, w których są dzieci, pięknie udekorowana choinka pojawia się na tydzień przed świętami. Wiele rodzin ozdabia choinki już na mikołajki, czyli na 6 grudnia.

Mole spożywcze zaatakowały twoją kuchnię? Z pomocą przyjdzie m.in. suszarka do włosówWydaj 2 złote i pozbądź się kuchennych moli. Genialne i tanie sposoby

 Skąd pochodzi choinka? Kiedy ubiera się choinkę w Niemczech?

Niemcy to kolebka tej pięknej świątecznej tradycji. Pierwsze wzmianki o dekorowanym drzewie pojawiły się we Fryburgu w 1419 roku. Natomiast pierwsza choinka pojawiła się w Strasburgu w 1605 roku. Była ozdobiona jabłkami. Sześć lat później księżna Dorota Sybilla Hohenzollern do ozdobionego drzewa dodała również świece. Światełka choinkowe są stałym elementem świątecznych dekoracji do dziś.

W Niemczech wnosi się choinkę do domu w południe 24 grudnia i zamyka się wejścia do pokoju do czasu otrzymania prezentów.

Więcej o: