Wykonaj prosty test z jabłkiem. Banalny sposób dermatolożki pomoże ci zbadać skórę

Banalny test pokazany przez dermatolożkę pomoże ci zbadać skórę twarzy. Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy nie brak ci witaminy C, okazuje się, że sprawdzisz to w banalny sposób. Potrzebujesz jedynie jabłka i... swojej skóry. Ten trik Dr Maminy Turegano działa!

Dr Mamina Turegano to amerykańska dermatolożka. O tym, jak prawidłowo dbać o swoją cerę mówi nie tylko w gabinecie lekarskim, ale też w mediach społecznościowych. Na platformie TikTok obserwuje ją ponad 920 tysięcy użytkowników. Ma ponad 250 tys. fanów na Instagramie. Jakiś czas temu podzieliła się prostym sposobem na zbadanie kondycji skóry twarzy.

Zobacz wideo Czy cytrusy to najlepsze źródło witaminy C? [NaZdrowie]

Czy masz zdrową skórę? Zobacz, jaki wpływ ma na nią witamina C

- Porozmawiajmy o zaletach stosowania dobrego serum z witaminą C. Silny przeciwutleniacz, taki jak witamina C, jest bardzo skutecznym składnikiem przeciwstarzeniowej pielęgnacji skóry - powiedziała na filmiku opublikowanym na TikToku Dr Mamina Turegano. Aby przeprowadzić test, lekarka przekroiła jabłko na pół. Jedną część posmarowała przeciwutleniającym serum z witaminą C, a drugą pozostawiła bez nakładania na nie żadnego specyfiku. Eksperyment, któremu poddała owoc, trwał dwie godziny. Po upływie tego czasu posmarowana kosmetykiem połówka jabłka niemalże nie uległa zmianie. Natomiast druga pociemniała i znacznie się wysuszyła. Wniosek jest taki, że jeśli nie ma w naszym organizmie wystarczająco witaminy C, skóra może być wysuszona, pozbawiona kolorytu, mogą też występować na niej przebarwienia. Uzupełniając witaminę C skóra wolniej się starzeje i jest rozświetlona.

Jaki wpływ na skórę ma witamina C? Dlaczego warto po nią sięgać?

Na TikToku dr Mamina Turegano zwróciła uwagę, że witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który chroni skórę i neutralizuje działanie zanieczyszczeń oraz promieni UV. Stosowanie produktów z witaminą C sprawi, że cera nabierze równomiernego kolorytu oraz będzie zapobiegać przebarwieniom, a stymulacja kolagenu sprawi, że zmarszczki staną się mniej widoczne. Turegano przekazała, że witamina C zwalcza wole rodniki, które mogą powodować do uszkodzenia skóry.

- Przeciwutleniacze zapobiegają rozpadowi kolagenu, dzięki czemu mogą również pomóc w budowaniu większej jego ilości. Przeciwutleniacze działają również na powierzchniową warstwę komórek skóry, poprawiając jej funkcjonowanie, co może skutkować jaśniejszym i równomiernym kolorytem skóry - podkreśliła dr Mamina Turegano.

Więcej o: