Obierz ziemniaki i włóż je do butów! Ten niecodzienny trik przynosi doskonałe efekty

Choć umieszczanie ziemniaków w butach może wydawać się dziwne, jest to doskonały sposób, by lepiej dopasowały się do stóp. Kiedy, jak i po co stosować ten sposób? Na jakie buty działa? Podpowiadamy!

Do niedawna najlepszym sposobem na rozciągnięcie ciasnych butów było włożenie ich do zamrażarki. Niska temperatura pomaga bowiem rozluźnić materiał i ułatwi noszenie obuwia. Jednak mamy dla Was jeszcze lepszą metodę, która jest tania, skuteczna i prosta, choć niektórych może zaskoczyć!

Zobacz wideo Brudne buty zimą są twoją zmorą? Oto dwa szybkie myki, które je uratują

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Różne zastosowania ziemniaków. Do czego można użyć ziemniaków?

Ziemniaki były wykorzystywane od wieków na wiele różnych sposobów. Można je zmiksować i podawać jako przystawkę lub ugotować i zamienić w zupę. Można je również smażyć, aby zrobić frytki lub upiec, aby zrobić chipsy ziemniaczane.

Ziemniaki są dobrym źródłem witaminy C i zawierają potas. Są bogate w składniki odżywcze, takie jak białko, żelazo, wapń, magnez i cynk. Mają również inną, zaskakującą cechę - potrafią rozciągnąć buty.

Ziemniaki w butach. Idealny sposób na dopasowanie obuwia do stopy

Przygotuj dwa ziemniaki, po jednym na każdy but. Umyj je starannie, obierz, włóż w czubki butów i pozostaw na noc. Dopasuj warzywo tak, by było nieco większe niż przednia część buta

Pozostaw ziemniaki w butach na całą noc. Wypływający z nich sok doskonale zmiękczy i rozciągnie skórę.

Jednak to nie koniec dobroczynnego działania ziemniaków na buty. Ziemniaki doskonale pochłaniają również smród z obuwia.

Włóż ziemniaki do butów. Kiedy nie stosować tego triku?

 Patent sprawdzi się wyłącznie na obuwiu z naturalnej skóry lub zamszu.

Nigdy nie stosuj tej sztuczki w przypadku butów z materiału. Niestety sok z ziemniaka tylko wsiąknie w tkaninę i zniszczy obuwie. Nie stosuj tej metody również w przypadku jasnych butów. Niestety Twoje buty mogą się przebarwić.

Więcej o: