Jak usunąć plamy z potu na ubraniach? Sięgnij po ten dodatek do herbaty, a znikną w mgnieniu oka

Plamy z potu szczególnie widoczne są na jasnych ubraniach. Potrafią spędzić nam sen z powiek i mogą sprawić, że ulubiona odzież przestaje nadawać się do noszenia. Na szczęście nie są trudne do usunięcia. Wystarczy poznać kilka sprawdzonych sposobów. Sprawdź, jak usunąć żółte plamy pod pachami.

Żółte plamy pod pachami powstają pod wpływem potu i stosowanych kosmetyków, w szczególności antyperspirantów. Zawarte w nich sole aluminium wchodzą w reakcję z włóknami w tkaninach, które przebarwiają się i żółkną. W konsekwencji odzież wygląda na brudną i nieświeżą. Jak usunąć plamy z potu? Te domowe sposoby pozwolą je wywabić szybko i skutecznie.

Więcej sprawdzonych sposobów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Fusy od kawy, cola, sól mogą mieć nietypowe zastosowanie

Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Sięgnij po sok z cytryny

Jednym ze skutecznych sposobów na pozbycie się żółtych plam pod pachami jest sok z cytryny. Zadziała jak naturalny wybielacz i pozwoli przywrócić ubraniom dawny wygląd. Pamiętaj, by nie wylewać soku bezpośrednio na ubrania. Wymieszaj go wcześniej z wodą w proporcji 1:1. Dopiero wtedy nałóż miksturę na plamy i pozostaw na 15 minut. Po tym czasie wrzuć odzież do pralki, wsyp detergent i ustaw odpowiedni program. Żółte plamy powinny zniknąć.

Jak pozbyć się żółtych plam pod pachami? Nałóż na nie tę miksturę

Im starsze zabrudzenia, tym trudniej jest je usunąć. Utrwalone plamy rozjaśnisz jednak przy pomocy sody oczyszczonej. 4 łyżki produktu wymieszaj z wodą tak, by powstała pasta. Wetrzyj ją w zabrudzenia i pozostaw na godzinę. Po tym czasie wrzuć ubrania do pralki i nastaw program. Białe ubrania warto co jakiś czas namaczać w wodzie z dodatkiem sody oczyszczonej. Dzięki temu nie będą szarzeć.

Jak usunąć plamy z potu? Te domowe sposoby pomogą pozbyć się problemu

W pozbyciu się plam z potu na ubraniach warto sięgnąć również po inne sprawdzone sposoby. Pomogą produkty, które większość z nas ma w swoim domu.

  • Pasta do zębów. Sięgnij po produkt niezawierający żadnych barwników, które mogą pozostawić plamy na ubraniach. Wetrzyj pastę w plamy i pozostaw na 15 minut. Wrzuć odzież do pralki.
  • Biały ocet. Polej nim żółte plamy i pozostaw na kilkanaście minut. Po tym czasie wrzuć ubrania do pralki lub wypierz je ręcznie. Ocet możesz też wykorzystać do prania kolorowych ubrań, ten produkt pozwoli przywrócić im dawną barwę.
Więcej o: