Masz je w lodówce, kosztują złotówkę. Podlej nimi kwiaty, a domowy ogród będzie bujny jak nigdy

Rośliny doniczkowe to świetny sposób na wprowadzenie odrobiny natury do wnętrz. Dodadzą koloru i życia każdej przestrzeni. Jeśli jednak nie będziemy o nie odpowiednio dbać, nie pożyją zbyt długo. Sprawdź ten trik, a Twój domowy ogród będzie rósł jak szalony.

Rośliny doniczkowe nie są trudne w pielęgnacji, ale od czasu do czasu wymagają pewnych zabiegów by pięknie i prawidłowo się rozwijać. W tym artykule znajdziesz ciekawą informacje na temat prawidłowej pielęgnacji roślin doniczkowych.

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pielęgnować kwiaty doniczkowe? Mamy tani, prosty sposób!

Pielęgnacja roślin doniczkowych powinna być systematyczna i indywidualnie dobrana. Jednak nie trzeba od razu wydawać fortuny na specjalistyczne środki. Jest wiele tanich, naturalnych produktów, które możesz wykorzystać, by zadbać o kwiaty. Jednym z najskuteczniejszych są drożdże.

Drożdże to tani naturalny produkt, który można wykorzystać na wiele sposobów. Są źródłem witaminy E oraz witamin z grupy B (witaminę B1, B2, B3, B6). Najwięcej jest w nich jednak witaminy B12. Drożdże obfitują również w wiele minerałów, takich jak potas, chrom, fosfor, cynk, magnez, jod, mangan, wapń, żelazo oraz sód.

Istnieją dwa główne rodzaje drożdży: drożdże piekarskie i drożdże piwne. Drożdże piekarskie to takie, które kupujesz w sklepie do pieczenia chleba lub robienia pączków. Drożdże piwne pochodzą z przemysłu browarniczego lub winiarskiego i mają znacznie silniejszy smak niż drożdże piekarskie.

Naturalny nawóz do kwiatów doniczkowych. Ekologiczny i banalnie prosty sposób

Do sporządzenia nawozu do kwiatów można wykorzystać niezużyte drożdże piekarskie. Rozpuść 100 gramów drożdży w 10 l ciepłej wodzie i ostudź. odczekaj godzinę. Podlewaj mieszanką kwiaty 2 lub 3 razy w tygodniu.

Więcej o: