Jak często zmieniać pościel i piżamę? O wiele częściej niż myślisz! To bardzo ważne dla zdrowia

Komfortowy sen jest niezbędny do tego, abyśmy cieszyli się dobrym zdrowiem oraz bez trudu realizowali codzienne wyzwania. Niezbędna do dobrego wypoczynku będzie higiena naszej sypialni. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jak często powinieneś zmieniać pościel oraz piżamę.

Kiedy na naszym ubraniu pojawią się plamy lub inne widoczne zabrudzenia, jest to dla nas sygnał, aby wyprać odzież. Piżama, którą zakładamy tylko do spania, może wydawać się, czysta i nie wymagają częstej zmiany, jednak jest wręcz przeciwnie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Co ile dni należy zmieniać piżamę? Wpływ na to ma częstość brania kąpieli

Piżama lub ina odzież, w której śpimy, powinna być regularnie zmieniana. Ma to duży wpływ na nasze zdrowie. Osoby, które  biorą prysznic przed snem oraz po przebudzeniu najrzadziej powinny robić to raz w tygodniu. Jednak jeśli kąpiesz się tylko rano, należy robić to częściej, najlepiej raz na trzy- cztery dni. Dlaczego? Pot oraz martwy naskórek, który gromadzi się na piżamie, może prowadzić do namnażania się bakterii niebezpiecznych dla naszego zdrowia. Z kolei, kiedy chorujemy oraz zmagamy się z przeziębieniem zmiana odzieży, powinna następować codziennie. Podobnie wygląda sytuacja, podczas letnich gorących nocy, kiedy zwiększa się nasza potliwość, wtedy także powinniśmy pamiętać o codziennej zmianie pidżamy.  

Po ilu dniach powinniśmy zmieniać pościel? Do czego może prowadzić jej rzadka wymiana?

Nie tylko częsta wymiana piżamy jest kluczowa dla prawidłowej higieny snu. Pamiętaj, aby zmieniać regularnie pościel. Najlepiej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie. Czasami trzeba robić to nawet częściej np. kiedy jesteśmy chorzy lub intensywnie się pocimy. Wówczas warto zmienić prościej nawet codziennie lub co kilka dni. Podczas snu na naszej pościeli odkłada się pot, łój oraz martwy naskórek, które są pożywieniem dla bakterii oraz roztoczy, które mogą powodować choroby oraz alergie. 

Więcej o: