Jak szybko naładować telefon? Zapamiętaj te proste sposoby! Teraz zrobisz to dwa razy szybciej

Wiele osób znalazło się w sytuacji, kiedy tuż przed wyjściem z domu zorientowało się, że bateria w ich smartfonie jest niemal całkowicie rozładowana. Podpowiadamy, jakie triki pomogą ci szybko naładować telefon. Okazuje się, że korzystanie z power banka nie jest jedynym rozwiązaniem.

Smartfony stał się jednym z najważniejszych urządzeń w naszym życiu. Korzystamy z nich wiele razy w ciągu dnia. Służy nam nie tylko do dzwonienia, czy pisania, ale także do odtwarzania muzyki, robienia zdjęć, czy zdobywania informacji. Przez to, że nieustannie jest nam potrzebny, szybko wyładowujemy jego baterię. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się jak szybko ją naładować.  

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jedna ładowarka USB-C dla smartfonów. Co oznacza ta zmiana? Czy Apple ugnie się pod presją? [TOPtech]

O czym warto pamiętać podczas ładowania telefonu? 

Jak przyspieszyć ładowanie telefonu nawet dwukrotnie? Wystarczy, że zapamiętasz te kilka trików, a już nie będziesz tracić czasu na czekanie podczas ładowania smartfona. Najszybciej naładujemy nasz telefon, jeśli całkowicie go wyłączymy, wówczas cała energia, którą pobiera z gniazdka, będzie ładować baterię. Drugim sposobem jest włączenie trybu samolotowego, który wyłączy GPS oraz WiFi. Jeśli jednak nie możesz użyć żadnej z powyższych opcji, powstrzymaj się przed korzystaniem z telefonu podczas ładowania, a także wyłącz lokalizację, Bluetooth oraz zmniejsz jasność ekranu.

Przygotowania do Mundialu 2022 w Katarze Kiedy zaczyna się mundial w Katarze? Ile potrwa? Harmonogram turnieju

Szybkie ładowanie telefonu. Wyjaśniamy, jak bezpiecznie naładować smartfona

Ważne jest także to, aby używać ładowarki producenta smartfonu. Co więcej, zamiast do komputera kabel powinniśmy podłączyć bezpośrednio do gniazdka. Ładując telefon za pośrednictwem komputera, proces ten trwa dłużej. Aby wolniej tracić baterię, warto także ustawić w telefonie trybu oszczędzania baterii. Pamiętaj, aby podczas ładowania zdejmować etui z telefonu, ponieważ może się nagrzewać. Nie kładź telefonu przy źródłach ciepła takich jak kaloryfer lub nagrzany od promieni słonecznych mebel.  

Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfery? Ten sposób zatrzyma ciepło w domu

Więcej o: