Dlaczego szyby parują i jakie są sposoby na parujące szyby w domu? Te triki rozwiążą problem raz-dwa

Dlaczego parują szyby w domu? Jeśli widzisz u siebie ten problem, pamiętaj, że istnieje kilka przyczyn. Zbierająca się wilgoć na oknach oznacza zbyt wysoki jej poziom w pomieszczeniu, co sprzyja rozwojowi pleśni. Co na parujące szyby w domu? Podpowiadamy

Problem parujących szyb w domu może oznaczać, że w pomieszczeniu panuje zbyt wysoka wilgotność. To znak, że czas zadbać o prawidłową cyrkulację powietrza w mieszkaniu. Pamiętaj o tych kilku zasadach i wykorzystaj te proste sposoby, a problem parujących szyb odejdzie w zapomnienie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Dlaczego parują szyby w domu? Sprawdź poziom wilgotności w pomieszczeniu

Jeśli zauważysz, że na twojej szybie skrapla się woda, w pierwszej kolejności sprawdź poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu. Znana jest opinia, że odpowiednia wilgotność powietrza w mieszkaniu powinna wynosić między 40, a 60%. Taki poziom powinien być być możliwy do utrzymania, jeśli temperatura w twoim mieszkaniu będzie miała około 20 stopni Celsjusza. Ponadto upewnij się, że wentylacja w mieszkaniu jest odpowiednia. Jeśli jednak po upewnieniu się problem dalej nie znika, masz kilka sposobów jak poradzić sobie z problemem parujących szyb. 

Co na parujące szyby w domu? Poznaj przyczynę problemu

Jeśli sprawdziłeś wszystko i problem dalej się pojawia, pamiętaj także o kilku zasadach:

  • Wilgotność zwiększa się, jeśli suszysz pranie w pomieszczeniu, nie rób tego w tych, których dotyczy problem,
  • Zredukuj liczbę roślin doniczkowych,
  • Zamykaj drzwi od łazienki w trakcie kąpieli czy prysznica, niech para zostaje w środku,
  • Używaj okapu w trakcie gotowania.

Oprócz pamiętania o tych prostych zasadach możesz również przygotować domowe pochłaniacze wilgoci. Świetnie nada się do tego soda oczyszczona. Wystarczy, że w pomieszczeniach, w których zauważysz problem parujących szyb, rozstawisz miseczki wypełnione problem. Dzięki właściwościom higroskopijnym soda będzie pochłaniać wilgoć z powietrza. Kiedy zauważysz, że proszek w miseczce się kończy, po prostu dosyp więcej.  

Więcej o: