Jak zrobić pompon do czapki? To dziecinnie proste! Czapka zimowa będzie ładniejsza niż kiedykolwiek

Pompon do czapki potrafi być naprawdę uroczym dodatkiem. Nie każdy wie, że kiedyś pełnił też bardzo ważną funkcję. Nie został on wymyślony wyłącznie w celach dekoracyjnych, choć dziś odgrywa wyłącznie taką rolę. Jak zrobić pompon do czapki i czapkę na drutach?

Wykonanie pomponu wcale nie jest trudne! Jeśli prześledzisz dokładnie tę instrukcję, będziesz mógł w bardzo prosty sposób wykonać samodzielnie ozdobę do swojej czapki. Sprawdź, jak zrobić pompon do czapki. Zachwycisz się efektem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Proste i piękne ozdoby świąteczne. Zrobisz je sam

Do czego służy pompon? Odpowiedź może zaskoczyć

Historia praktycznego wymyślenia pomponu jest niezwykle ciekawa! Wymyślono je w XVIII wieku, a pomysłodawcami byli francuscy marynarze. Kiedy schodzili oni pod pokład statku, często uderzali oni głową o sufit. Dlatego wymyślono, że jeśli na czubku ich czapek będą znajdowały się puchate kulki, to zamortyzują one uderzenie.

Jak zrobić pompon do czapki? Zastosuj tę instrukcję

Zastosuj tę prostą instrukcję, a sam wykonasz piękny pompon do czapki. Przygotuj włóczkę w ulubionym kolorze i kawałek tektury.

  1. Wytnij z tektury dwa okręgi. Ich średnica będzie również średnicą przekroju twojego pomponu, więc dobrze je wymierz. Następnie w środku okręgów wytnij koło o średnicy 2 cm,
  2. W kolejnym korku weź włóczkę i przywiąż do złożonych ze sobą okręgów,
  3. Obwiązuj okręgi wzdłuż obwodu, aż pokryją się grubą warstwą włóczki,
  4. Włóż nożyczki pomiędzy tekturowe kółka, może być trochę ciasno, ze względu na włóczkę,
  5. Następnie przetnij włóczkę około 2 cm nad środkiem okręgów,
  6. Następnie zwiąż włóczkę pomiędzy okręgami i wyciągnij tekturowe kółka.
  7. Popraw trochę włóczkę, aby nadać jej bardziej kolisty kształt,
  8. W ostatnim kroku przyszyj pompon do swojej czapki.

Gotowe! Dzięki temu będziesz miał/a piękny pompon, który będzie zachwycał, a w dodatku będziesz mógł/mogła chwalić się, że zrobiłeś/aś go całkowicie sam/a. 

Jak zrobić czapkę na drutach? To również nie jest trudne

Jeśli spodobało ci się samodzielne wykonanie pomponu, możesz zrobić także czapkę! Musisz jedynie zaopatrzyć się we włóczkę i druty na krótkiej żyłce. Pamiętaj, żeby wybrać włóczkę z dobrego materiału i oczywiście w ulubionym kolorze. 

Więcej o: