Jak naprawić suwak? Dzięki tym trikom uporasz się z problemem w mniej niż minutę

Jesteś już spóźniony, a do tego zamek błyskawiczny w twojej kurtce się zaciął albo nie chwyta ząbków? Zamiast panikować, sprawdź jak domowymi sposobami naprawić suwak. Rzeczy, które pomogą ci w naprawie zamka, na pewno masz już w domu. Wystarczy oliwa, mydło lub ołówek.

Zamki błyskawicznie znajdują się w wielu elementach naszej garderoby oraz dodatkach i butach. Przy wielokrotnym ich używaniu może dojść do zacięcia, czasem też po prostu przestają działać. Co robić w takich sytuacjach? Wyjaśniamy! 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak naprawić suwak w płaszczu lub kurtce? Kiedy zamek błyskawiczny przesuwa się, ale nie zapina ubrania

Podczas wyciągania z szaf i pawlaczy odzieży na zimę może spotkać nas rozczarowanie, kiedy okazuje się, że zamek w naszym ulubionym płaszczu lub kurtce nie działa. Zdarza się, że choć przesuwamy go w górę, to nie zapina on ubrania. Co robić? Na szczęście nie musisz biec do krawcowej i wymieniać zamka. Wystarczy, że obcęgami o płaskich końcówkach odpowiednio ściśniesz suwak od dołu poniżej miejsca, w którym się rozchodzi. Dzięki temu suwak naprawi się, a ząbki będą znajdować się w odpowiedniej odległości i znowu umożliwią zapięcie kurtki. 

Zacięty suwak w bluzie? Mamy na to niezawodny sposób  

Ubrania zapinane za pomocą zamka błyskawicznego zazwyczaj szybko się ubiera i ściąga, jednak czasem może pojawić się problem. Chodzi oczywiście o sytuację, gdy dojdzie do zacięcia się suwaka. Siłowanie się z nim nic nie da, co więcej, może pogorszyć sytuację i doprowadzić do wyłamania się zamka. Podpowiadamy, jak najlepiej "ruszyć" zamek. Aby naprawić suwak, wystarczy potrzeć go ołówkiem, nasmarować wazeliną, pomadką do ust, świecą, mydłem lub oliwą. Dzięki temu naprawisz swój zamek zaledwie w kilka chwil.  

Więcej o: