Przypominają kamienie i liście ananasa. Te egzotyczne rośliny wcale nie są trudne w pielęgnacji!

Rośliny egzotyczne zazwyczaj wyróżniają się wyglądem i uchodzą za te, które wymagają szczególnej pielęgnacji. Coraz częściej można znaleźć je w sklepach i okazuje się, że dbanie o nie wcale nie jest takie trudne!

Każdy miłośnik roślin doniczkowych powinien poznać te gatunki! Zachwycają, ale też intrygują swoim wyglądem. Sprawdź, jakie egzotyczne rośliny warto mieć w swojej kolekcji. Wbrew pozorom nie są też one trudne w pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Marzy ci się egzotyczna roślina? Pomyśl o Echmei wstęgowatej

Echmea wstęgowata to egzotyczna roślina, blisko spokrewniona z ananasem! Choć kwitnie dopiero po paru latach, to jej kwiaty potrafią zachwycić. Wygląda niezwykle ciekawie i imponująco. Kiedy wyrasta jej kwiat, ma on piękną żywo różową czerwoną barwę. Przypomina on trochę liście ananasa. Ponadto nie jest to też roślina bardzo wymagająca. Potrzebuje światła rozproszonego oraz regularnego podlewania. 

 

Oryginalna roślina egzotyczna w eleganckim "stylu". Gardenia Jaśminowata

Jeśli wolisz bardziej stonowane kolory lub elegantsze kwiaty, rozważ Gardenię Jaśminowatą. To piękna egzotyczna roślina o kwiatach przypominających róże. Kolor kwiatostanu jest biały, dlatego świetnie wpasuje się w każde wnętrze. Pamiętaj, aby umieścić ją w mocno nasłonecznionym miejscu, a także dość częstego podlewania. 

 

Ta egzotyczna roślina wygląda jak kamienie! Nie wymaga częstego podlewania

Żywe kamienie, inaczej Lithopis wyglądem mogą wprawić w osłupienie. Wyglądają jak prawdziwe kamienie! Być może nie są tak piękne, jak poprzednie przykłady, jednak na pewno są bardzo intrygujące. Potrzebują one słonecznego miejsca, dlatego najlepiej sprawdzi się na przykład parapet. Nie wymagają nawozów, a podlewać można je spokojnie co kilka tygodni. 

 
Więcej o: