Sposób na brązowe i suche liście zimą. Te proste sposoby uratują roślinę! Znów odzyska zdrowy kolor

Liście twoich roślin w doniczce zbrązowiały i stały się suche? To niestety częsta przypadłość zimą. Nie trzeba się jednak załamywać. Istnieje sposób, aby uratować roślinę. Jeśli zapewnisz jej odpowiednie warunki, na pewno odżyje! Sprawdź, jak to zrobić.

Jeśli liście twojej rośliny stały się brązowe i suche, może to oznaczać, że nie ma ona odpowiednich warunków do rozwoju. Nie warto jednak się poddawać. Nie musisz wyrzucać rośliny. Istnieje sposób, aby pomóc jej odzyskać kolory.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Naturalne nawozy. Wykorzystaj skórkę banana, skorupki jajek i fusy po kawie i herbacie

Dlaczego roślina brązowieje? To znak, że nie ma ona dobrych warunków

Wiele czynników może wpływać na rośliny. Między innymi częstotliwość podlewania, wilgotność powietrza, czy temperatura. Dlatego, jeśli zauważysz takie objawy, sprawdź najpierw te czynniki. Sprawdź, czy wilgotność nie jest za duża ani za mała dla twoich roślin. O tym, jak sprawdzić wilgotność możesz dowiedzieć się tutaj. Warto także zadbać o odpowiednią temperaturę. Każda roślina może wymagać zupełnie innej i niekoniecznie będzie ona taka sama dla wszystkich, które posiadasz. Sprawdź również, jak często należy także podlewać roślinę. Może okazać się, że po prostu została zalana lub miała za mało wody.

Jak uratować roślinę, której liście wyschły i zbrązowiały? Dzięki temu na pewno się uda

Zimą, kiedy spada temperatura, wilgotność powietrza również. Może ona się obniżyć nawet o 30%. Optymalna wilgotność, która zwykle panuje w pomieszczeniu w inne pory roku, wynosi między 40, a 60%. To właśnie ten czynnik najbardziej wpływa na wysychanie i brązowienie roślin. Tym bardziej, jeśli są one egzotyczne. Jeśli nie poprawimy temperatury i wilgotności w pomieszczeniu, gdzie znajdują się rośliny, będą one brązowieć i wysychać. W ekstremalnych przypadkach może pojawić się nawet biały nalot na liściach co będzie oznaką rozwoju roztoczy. Jeśli nie jesteś w stanie podwyższyć ogólnej wilgotności powietrza, możesz zraszać roślinę letnią wodą. 

Więcej o: