Dodaj do wody trzy łyżki tego produktu, a podłoga będzie błyszczeć. Niezawodny trik na panele bez smug

Panele podłogowe nadają pomieszczeniu przytulnego charakteru, jednak ich czyszczenie może być problematyczne. Zamiast lśnić, mogą pozostać na nich smugi oraz zabrudzenia. Podpowiadamy, po jaki produkt sięgnąć, żeby cieszyć się piękną podłogą.

Nie musisz kupować chemicznych i kosztownych środków, aby zadbać o swoje panele podłogowe. Wystarczy, że użyjesz produktów, które masz już w kuchni. Dzięki nim panele będą lśnić jak nowe.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Dodaj trzy łyżki tego produktu do wody i ciesz się piękną podłogą. Niezawodny sposób na panele bez smug

Jeśli chcesz, aby twoje panele były czyste i pozbawione smug, to sięgnij po ocet. Wystarczy, że do pięciu litrów wody dodasz trzy łyżki octu. Aby twój domowy płyn pięknie pachniał, wlej kilka kropli olejku eterycznego, polecamy cytrusowy lub lawendowy. Wymieszaj ze sobą wszystkie składnik i zacznij sprzątanie. Gwarantujemy, że mycie podłogi taką mieszanką sprawi, że twoje panele będą czyste i pozbawione smug oraz nabiorą połysku. 

Poranny obowiązek - przywracanie do porządku samochodowych szyb Odmrażanie szyby w aucie jest łatwe. Wystarczy ta rzecz w samochodzie

Zamiast do zmywarki użyj ich do mycia podłóg. Będą czyste i lśniące 

Innym sposobem na mycie podłóg, który pozwoli ci cieszyć się nieskazitelnie czystymi panelami, jest użycie do ich sprzątania tabletek do zmywarki. Do przygotowania tego preparatu potrzebujesz tylko dwóch składników: wody i tabletek do zmywarki. Do pięciu litrów wody dodaj dwie tabletki do zmywarki. Poczekaj, aż się rozpuszczą i wymieszaj całość. Dzięki zawartemu w tabletkach środkowi nabłyszczającemu oraz enzymom do rozpuszczania tłuszczu bez trudu wyczyścisz podłogi i pozbędziesz się zabrudzeń.

Dni wolne od pracy w 2022 roku. Kiedy wyjechać na urlop? Podpowiadamy - zdjęcie ilustracyjne Będą dodatkowe dni wolne od pracy, niestety nie dla każdego

Nie popełniaj tych błędów. O czym warto pamiętać? 

Podczas mycia podłóg nie używaj ciepłej wody, to przez nią na panelach tworzą się zacieki. Jest to spowodowane tym, że ciepła woda szybko paruje, a detergenty osiadają na podłodze, tworząc nieestetyczne smugi. Pamiętaj także o tym, aby nie dodawać dużo środka do mycia podłóg, jest to jedna z przyczyn pojawiania się zacieków. Jeśli produktu do mycia jest za dużo, ciężko jest go wypłukać. Podczas mycia podłóg nie można także zapominać o regularnej wymianie wody. Jeśli tego nie robisz brud, który właśnie zebrałeś, ponownie ląduję na podłodze.

Więcej o: