Jak odmrozić szyby w aucie szybko i skutecznie? Wystarczy, że masz tę rzecz w samochodzie

Odmrażanie szyby w aucie nie musi być trudne i pracochłonne. Zamiast ogrzewać samochód, użyj jednej banalnej rzeczy, którą z pewnością masz w samochodzie. Podpowiadamy, jak odmrozić szyby w aucie szybko i skutecznie i co zrobić, gdy zamarznie płyn do spryskiwaczy.

Kierowcy skrupulatnie sprawdzają pogodę, zwłaszcza na przełomie jesieni i zimy. Powód jest prosty - ujemna temperatura może oznaczać oszronione szyby, a odmrażanie szyb to zazwyczaj proces, który może opóźnić nasz wyjazd. Aby nigdzie się nie spóźniać, warto mieć w aucie tylko jeden produkt. Podpowiadamy, jak szybko odmrozić szyby w aucie. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Zielona Góra. Rowerzysta przewrócił się na rondzie. Po chwili najechał na niego samochód

Odmrażanie szyb w samochodzie. Najpopularniejszy sposób nie zawsze jest skuteczny

Najbardziej popularnym sposobem na odmrażanie szyb w aucie jest umieszczenie auta w ciepłym miejscu, np. w garażu i czekanie na to, aż szyby same się odmrożą. Niestety, ten mozolny proces jest wyłącznie dla tych, którzy się nie spieszą. Włączenie ogrzewania w samochodzie także wydaje się skutecznym pomysłem, ale również tutaj, niestety nie zyskamy wiele czasu. 

Jak szybko odmrozić szyby w aucie? Wystarczy banalna rzecz z samochodu

Pierwszą rzeczą, o której każdy kierowca i kierowczyni muszą pamiętać zimą, jest wymiana płynu w spryskiwaczach. Aby zima nie zaskoczyła kierowców, powinni o czasie mieć płyn zimowy, a nie letni. Koniecznie, zamiast trzymać go jedynie pod maską, warto mieć go też "pod ręką", na przykład w schowku przy przednim siedzeniu pasażera. Z jego pomocą bez trudu odmrozisz szybę raz-dwa!

Co zrobić jak zamarznie płyn do spryskiwaczy? Istnieje też opcja awaryjna

W razie silnego zamarznięcia szyby możesz też udać się np. na stację benzynową, jednak wiąże się to z dodatkowym wydatkiem. Konieczny będzie wtedy zakup specjalnego płynu do odmrażania szyb. Jest też dostępnych wiele rodzajów w np. supermarketach. Koszt oscyluje wokół dwudziestu złotych.

Więcej o: