Zawieś ręcznik na drzwiach zmywarki. Dzięki temu trikowi ułatwisz sobie życie

Naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki wciąż ociekają wodą? Niedziałająca zgodnie z oczekiwaniami funkcja osuszania może irytować. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Wystarczy sięgnąć po zwykły ręcznik i zastosować się do kilku porad.

Zmywarki ułatwiają nam życie i pozwalają obniżyć rachunki za wodę. Zdarza się jednak, że sprzęt nie działa zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Mokre czy ociekające wodą naczynia po zakończeniu programu nie zawsze oznaczają awarię urządzenia. Zwykle jednak powodują irytację. Sprawdź, jak uniknąć problemu. Wystarczy, że wypróbujesz ten trik.

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Więcej trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zawieś ręcznik na drzwiach zmywarki. Nie pożałujesz

Zdarza się, że funkcja suszenia naczyń w zmywarce nie sprawdza się tak, jak zakładamy. Czasem nawet w najlepszym sprzęcie po skończeniu cyklu talerze czy kubki są mokre. O ile naczynia szklane czy ceramiczne nagrzewają się i dzięki temu mogą szybko odparować resztki wody, o tyle plastikowe pojemniki czy sztućce mogą nie wyschnąć w pełni. Jak tego uniknąć? Po zakończeniu programu uchyl drzwiczki zmywarki i zawieś na nich suchy i chłonny ręcznik. Na koniec przymknij drzwiczki i pozostaw na 20 minut. Ręcznik wchłonie nadmiar wilgoci, która zwykle osadza się na naczyniach. Dzięki temu te będą suche.

Przykry zapach ze zmywarki, niedomyte naczynia, zacieki? Sprawdź, jak tego uniknąć 

Co robić, by naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki były suche, a w urządzeniu nie gromadziła się wilgoć czy nieprzyjemne zapachy? Warto pamiętać o kilku rzeczach.

  1. Usuń resztki jedzenia przed umieszczeniem naczyń w zmywarce.
  2. Pamiętaj, by z głową umieszczać naczynia w zmywarce. Nie blokuj spryskiwaczy i ramion, a talerze czy kubki układaj tak, by woda mogła dostać się do wszystkich zakamarków. Większe umieszczaj z tyłu, mniejsze – z przodu.
  3. Nie zapominaj o stosowaniu nabłyszczacza. Dzięki niemu unikniesz powstawania zacieków na naczyniach, przyspieszysz też ich wysychanie.
  4. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu urządzenia. Czyść filtr po każdym użyciu lub co najmniej co 2-3 dni. Raz na miesiąc uruchamiaj puste urządzenie, stosuj specjalne środki do czyszczenia zmywarki lub sięgnij po kwasek cytrynowy albo ocet.
  5. Po zakończeniu cyklu uchylaj drzwiczki od zmywarki. Niektóre urządzenia otwierają się same. To pozwoli pozbyć się nadmiaru wilgoci.
Więcej o: