Artysta maluje wstrząsające murale w Ukrainie. Niesamowite świadectwo na zniszczonych budynkach

Banksy ozdabia Ukrainę nietypowymi obrazami. Przedstawił za pośrednictwem Instagrama wstrząsające wideo ze swojego pobytu w Ukrainie. Znany artysta stworzył na ruinach domów siedem prac. W tym celu odwiedził między innymi Kijów. Publikujemy szokujące wideo.

Banksy zaczął malować graffiti jako część undergroundowej sceny, która wyłoniła się z angielskiego ruchu punkrockowego. Stał się jednym z najbardziej znanych artystów na świecie. Artysta używa różnych technik do przekazywania swoich wiadomości, jednak najczęściej jest to graffiti.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "To jest napad", czyli historia największej kradzieży sztuki w historii [ZWIASTUN]

Banksy: murale w Ukrainie. Wśród prac dzieci bawiące się na barykadzie

Sztuka Banksy'ego często charakteryzuje się naładowanymi politycznie i anty-establishmentowymi przesłaniami. Jego prace można postrzegać jako krytykę społeczeństwa lub reakcję na stan rzeczy na świecie.

Grafika Banksy'ego zmieniała się z biegiem czasu. Stał się bardziej skoncentrowany na środowisku, problemach globalnych, takich jak kapitalizm i prawa zwierząt. Teraz artysta ukazuje okrucieństwo wojny.

Wśród prac, które namalował Banksy w Ukrainie, znajduje się wizerunek baletnicy, gimnastyczki i dzieci bawiących się na barykadzie. Każda z prac powstała na ruinach budynków zniszczonych podczas działań wojennych.

Wstrząsające wideo Banksy'ego. W tle słychać słynną piosenkę

Banksy opublikował na Instagramie film, który jest swoistym pamiętnikiem z podróży artysty na Ukrainę. Sławny artysta jako podkład muzyczny wybrał piosenkę "Czerwona Ruta", którą wykonują uliczne muzykantki w przejściu podziemnym na Majdanie Niepodległości w Kijowie. Wstrząsający film przerywa syrena alarmowa. Nagranie można zobaczyć poniżej:

 
Więcej o: