Jak pozbyć się myszy z domu i garażu? Niezawodne sposoby na szybkie wypędzenie gryzoni

Jak pozbyć się myszy z domu? Pomimo tego, że myszy to urocze gryzonie, potrafią czasem uprzykrzyć życie. Nie wszyscy są fanami tych małych ssaków i za wszelką cenę chcą się ich pozbyć z domu oraz garażu, zamiast próbować je udomowić. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby pożegnać się z tymi futerkowymi intruzami.

Zamiast sięgać po pułapki na myszy, czy wysyłać na polowanie koty podpowiadamy, jak rozprawić się z tymi gryzoniami, aby nie ucierpiały. Sprawdź, nasze sposoby na pozbycie się myszy z domu.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Nie tylko ludzie potrzebują pomocy! W tym roku policjanci i strażnicy miejscy ratowali również zwierzęta

Jak pozbyć się myszy z domu bez zabijania? Te zapachy skutecznie je odstraszą

Z tego triku na pozbycie się myszy korzystały już nasze babcie i nie mamy tu na myśli zatrudnienia kota, który zrobi porządek z harcującymi gryzoniami. Warto sięgnąć po rośliny, których zapach skutecznie odstawszy myszy. Aby pozbyć się gryzoni, posadź przy domu: 

  • miętę,
  • dziewannę,
  • rumianek,
  • lawendę
  • oleander,
  • wrotycz,
  • pomidory.

Możesz także rozłożyć liście mięty lub innej rośliny, której zapachu nie lubią myszy w miejscach, w których się pojawiają, a kłopot szybko zniknie.

Domowe sposoby na myszy w domu. Co zrobić, aby z nami nie zamieszkały? 

Zamiast pozbywać się myszy, warto wcześniej uniemożliwić dzikim lokatorom wprowadzenie się domu. Jak to zrobić? Upewnij się, że wszystkie okna są szczelne oraz usuń wszelkie dziury i szpary, którymi myszy mogą wejść do domu. Zaklej je gipsem, styropian lub wełnę myszy szybko przegryzą. Pamiętaj o zachowaniu porządku oraz szczelnym zamykaniu zapasów jedzenia, aby myszy nie miały łatwego dostępu do pożywienia. Z kolei śmieci powinny być przechowywane w szczelnie zamkniętych pojemnikach. 

Najskuteczniejszy sposób na myszy. Boją się jej jak ognia

Myszy boją się foli aluminiowej. Nie wiadomo dokładnie, co sprawia, że uciekają od niej w popłochu. Być może boją się szelestu lub błysku. Wystarczy, że rozwiniesz ją w miejscach, gdzie je widujesz, a szybko powinieneś pozbyć się tych gryzoni z domu. 

Więcej o: