Planujesz wakacje zimą? W tych krajach będzie ciepło i tanio. Są idealne, aby ukryć się przed mrozem

Zima w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych. Z powodu niskich temperatur, wiele osób decyduje się na urlop w ciepłych miejscach za granicą. Nic dziwnego, bilety są tańsze niż latem, a w dodatku można odpocząć od mrozów. Proponujemy 5 najlepszych miejsc na urlop zimą.

Zima w Polsce bywa mroźna, ciemna i wilgotna. Nic zatem dziwnego, że niektórzy bardzo chętnie to właśnie wtedy planują wyjazd na urlop. Podpowiemy ci, gdzie pojechać lub polecieć zimą, aby było jak najtaniej, ale też jak najatrakcyjniej. Sprawdź, który kierunek jest dla ciebie najlepszy w zimowy czas.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Urlop zimą. Gdzie będzie najcieplej? Afryka to dobry kierunek

Jeśli interesują cię rejony w Afryce, rozważ wyjazd do Maroka lub Egiptu. Jeśli chcesz wybrać pierwszą opcję, pamiętaj, że nie będzie tam upałów. Mimo to powinno być tam zdecydowanie cieplej niż w Polsce. Nocleg nie jest drogi, więc ceny nie powinny cię przerażać. Jeśli jednak wolisz cieplejsze rejony, Egipt będzie znacznie lepszym wyborem. W tym kraju na pewno możesz spróbować nurkowania lub po prostu zwiedzać piramidy. Finansowo natomiast, wyjdzie podobnie do Maroka. 

Gdzie na wakacje zimą? Odległa Azja z pewnością będzie idealna

Jeśli wolisz jeszcze bardziej egzotyczne wakacje, rozważ wyjazd do Kambodży lub Goa w Indiach. Choć pierwsza opcja wydaje się niebezpieczna, to jednak w miejscach dla turystów nie ma się czego obawiać. Zaskoczyć cię może cena biletu do Kambodży, jednak to jedyny większy wydatek. Na miejscu spotkasz ceny porównywalne do tych w Europie. Natomiast Goa, to kierunek na cudowne i ciepłe egzotyczne wakacje, który również nie sprawi, że zbankrutujesz. Indie są piękne i kolorowe, a w dodatku względnie tanie. Na pewno nie będziesz się nudzić.

Gdzie jest ciepło zimą w Europie? Nie będzie upałów, ale zaznasz sporo słońca

Jeśli wolisz mniej egzotyczne wakacje, nie musisz opuszczać kontynentu. Rozważ wybór Madery. To idealny kierunek właściwie w każdą porę roku. Temperatura nie spada tam poniżej 20 stopni Celsjusza, a w dodatku jest tanio w porównaniu do innych popularnych kierunków turystycznych w Europie. Na pewno zachwyci cię pięknymi krajobrazami i roślinnością.

Więcej o: