Jak odmrozić zamek w aucie? Poznaj skuteczny sposób bez ryzyka uszkodzenia samochodu

Zima to czas, w którym często występuje problem z zamarzniętymi zamkami drzwi samochodu. W czasie mroźnych dni bardzo trudno je odblokować, a czasami jest to niemożliwe bez pomocy profesjonalisty. Jak otworzyć zamarznięty zamek w samochodzie? Podpowiadamy!

Zamki w samochodzie mogą zamarznąć z powodu marznącego deszczu lub lodu. Woda pod wpływem niskiej temperatury zmienia swój stan skupienia i zamienia się w lód.

Zobacz wideo Kierowca Lexusa pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zapobiegać zamarzaniu zamka w samochodzie? Dlaczego zamki zamarzają?

Możesz zapobiec zamarzaniu zamka w samochodzie już na etapie parkowania. Jeśli masz garaż, zaparkuj tam samochód, jeśli nie, upewnij się, że parkujesz w miejscu o jak największym nasłonecznieniu.

Zamek w naszym aucie zamarznie z pewnością, gdy nie wytarliśmy i nie zabezpieczyliśmy samochodu po wizycie na myjni zimą.

Jak odblokować zamarznięte drzwi samochodu bez ich uszkodzenia? Sprawdzone sposoby

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań warto sprawdzić, czy wszystkie drzwi są zablokowane.

Jak odmrozić zamarznięty zamek w aucie i na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim zalecana jest ogromna ostrożność. W żadnym wypadku nie polewamy zamarzniętego zamka i drzwi ciepłą wodą. Jeśli woda będzie za ciepła, może uszkodzić lakier oraz plastikowe i gumowe elementy. Ostrożnie i z wyczuciem podchodzimy także do podgrzewania kluczyka samochodowego. Bardzo prawdopodobne, że dojdzie do trwałego uszkodzenia mechanizmu czy nawet lakieru. Jeśli jest taka możliwość, możesz użyć suszarki do włosów, ale zajmie to więcej czasu. Na zamarznięty zamek dobrze działa alkohol. Jednak i tym sposobem można uszkodzić zamek. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się w odmrażacz do zamków. Jest to specjalny produkt, którego skład odblokuje mechanizm, nie uszkadzając elementów z gumy, metalu i plastiku.

Więcej o: