Co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła? Te sposoby pielęgnacji mają ogromne znaczenie

Gwiazda betlejemska to druga po choince, najważniejsza roślinna ozdoba na święta Bożego Narodzenia. Wiele osób decyduje się na dekorowanie świątecznego stołu tym kwiatem. Jednak co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła? Wystarczy odpowiednia pielęgnacja, a zachwyci wszystkich gości.

Głęboka czerwień gwiazdy betlejemskiej zachwyca przy wigilijnym stole, w niejednym domu. Nie każdy jednak wie, jak dokładnie dbać o ten kwiat, aby pięknie zakwitł. Nie ma jednak powodów do zmartwień. Nie jest to wcale trudne! Sprawdź, co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zadbać o rośliny domowe? Sprawdzone triki

Co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła? Podpowiadamy

Choć gwiazda betlejemska jest rośliną, która kwitnie właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia, to nie radzi sobie z chłodem. Nie toleruje ona mrozu do tego stopnia, że jeśli decydujesz się na jej zakup, wybierz cieplejszy i bezwietrzny dzień. Warto także zwrócić uwagę, aby sprzedawca zawinął ją szczelnie w papier, aby ułatwić ci późniejszą pielęgnację rośliny. Idealnym miejscem do rozwoju gwiazdy betlejemskiej będzie takie, które jest ciepłe i zapewni jej dobre nasłonecznienie. Nie stawiaj jej jednak przy kaloryferze oraz bezpośrednio na słońcu, idealnie sprawdzi się światło rozproszone i temperatura około 20 stopni Celsjusza. Zapewnij jej także stały dostęp wody. Gwiazda betlejemska potrzebuje sporo wilgoci, ponieważ nawet lekkie przesuszenie może doprowadzić do problemów z kwitnieniem rośliny. Podlewaj ją co około 2 dni, chyba że zauważysz, że ziemia jest sucha. 

 

Co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła? Pamiętaj o tym!

Jeśli chcesz, aby twoja gwiazda betlejemska pięknie kwitła w wigilijny wieczór, pamiętaj o tych najważniejszych zasadach jej pielęgnacji:

  • Nigdy nie stawiaj jej blisko kaloryfera ani na słońcu! To może nawet zabić roślinę,
  • Gwiazda betlejemska jest bardzo podatna na choroby grzybiczne, nie przesadź z podlewaniem,
  • Stosuj mgiełki i zraszaj roślinę, możesz też postawić ją w pomieszczeniu z nawilżaczem powietrza,
  • Używaj nawozu dla roślin kwitnących, to bardzo jej pomoże.
Więcej o: