Najbardziej depresyjne znaki zodiaku. Przyszłość widzą w ciemnych barwach i bardzo trudno je pocieszyć

Te znaki zodiaku należą do najsmutniejszych. Choć na pozór mogą wydawać się wesołe i pełne wigoru, w środku często zmagają się z głębokim smutkiem. Wśród znaków zodiaku podatnych na popadanie w smutek znalazły się dwa znaki wodne oraz jeden ziemny.

Ciężkie chwile zdarzą się w życiu każdego z nas, jednak część osób ciężej radzi sobie ze smutkiem, który je dopada. Nie potrafią wyrazić swoich prawdziwych uczuć i często ukrywają swoje prawdziwe emocje. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wspierać osobę chorą na depresję?

Rak to emocjonalne znaki. Są bardzo wrażliwe i silnie przezywają przykre zdarzenia

Raki słyną ze swojej uczuciowości i chęci niesienia pomoc innym, jednak często prowadzi to do ich własnego smutku. Ciężko radzą sobie z dźwiganiem własnych problemów, a kiedy biorą na siebie również kłopoty bliskich i przyjaciół, może to doprowadzić do rozwinięcia się w ich sercach smutku. Delikatne Raki powinny poświecić więcej czasu na zadbanie o swoje samopoczucie oraz nauczyć się stawiania granic.  

Panny popadają w smutek, kiedy tracą kontrolę. Musicie nauczyć się odpuszczać

Panny to najbardziej zorganizowane i poukładane znaki zodiaku wiele z nich to perfekcjoniści, którzy gwałtownie reagują, gdy coś dzieje się nie po ich myśli. Smutek i rozdrażnienie najczęściej powoduje u was utrata kontroli. Musicie nauczyć się tego, że nie zawsze możecie mieć wpływ na to, co dzieje się w waszym życiu. Lepiej zacznijcie odpuszczać i skupiać się na pozytywnych aspektach życia, a nie na przeszkodach i porażkach. 

Ryby ukrywają swoje prawdzie uczucia. Często nie widać, że walczą ze smutkiem 

Ryby to znak, który najczęściej mierzy się z uczuciem smutku. Jesteście wobec siebie krytyczni jednak macie dużo zrozumienia dla innych. To sprawia, że często obwiniacie się o wywoływanie nieporozumień i wszelkich problemów szukacie w sobie. Tracicie dystans, kiedy znajdujecie się w trudnych sytuacjach, a gdy nie możecie znaleźć rozwiązania, popadacie w depresyjne stany. Ciężko wam także mówić o trudnych emocjach, dlatego łatwiej wam milczeć na temat swoich przeżyć. 

Depresyjne stany mogą prowadzić do ciężkiej choroby, jaką jest depresja. Powyższe cechy, to jedynie sugestie, ale w chwili zaobserwowania pierwszych sygnałów warto skonsultować się z lekarzem. Istnieje także bezpłatna infolinia telefonu zaufania pod numerem: 116 123.

Więcej o: