Jak odświeżyć materac? Proste domowe sposoby sprawią, że znów będzie czysty i pachnący

Jak wyczyścić materac domowym sposobem? Podpowiadamy, po co warto sięgnąć, aby szybko i bez wysiłku odświeżyć materac. Sprawdź, jak o niego zadbać, aby cieszyć się komfortowym snem oraz jakiego produktu użyć, aby był jak nowy. Wystarczy, że zajrzysz do kuchennej szafki.

Czysty i świeży materac to gwarancja dobrego snu, który pozwoli nam wypocząć i zregenerować organizm. Na szczęście nie musisz kupować specjalnych specyfików do jego odświeżania. Wystarczy, że przeczytasz nasz tekst i poznasz te proste triki. 

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl 

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Czyszczenie materaca na sucho. Najlepszy sposób na szybkie odświeżenie materaca 

Podczas korzystania z materaca osadza się na nim wilgoć oraz zabrudzenia. Jak się ich pozbyć? Najlepiej sięgnąć po niezawodną sodę oczyszczona. Wystarczy, że rozsypiesz ten produkt na materac i pozostawisz go na godzinę, a następnie odkurzysz. Jeśli na materacu znajdują się plamy, nałóż na nie pastę z wody oraz sody oczyszczonej i wetrzyj w zabrudzenia, a następnie poczekaj, aż roztwór wyschnie. Później odkurz wysuszony proszek. 

Dezynfekcja materaca domowe sposoby. Sięgnij po żelazko lub myjkę parową

W pozbycie się roztoczy pomoże ci żelazko. Wystarczy, że wyprasujesz materac, uruchamiając funkcje pary. Pamiętaj, aby żelazko nie było zbyt rozgrzane, za wysoka temperatura może uszkodzić materac. Do odświeżenia materaca z powodzeniem możesz użyć parownicy. Przed czyszczeniem zdejmij z niego pokrowiec, jeśli się na nim znajduje i wypierz w pralce. Następnie odkurz go i przejdź do czyszczenia za pomocą myjki parowej.

Rób to regularnie, a twój materac dłużej zachowa świeżość. Niezawodne triki 

Aby twój materac dłużej zachował świeżość, należy pamiętać o regularnym odkurzaniu, dzięki temu pozbędziesz się kurzu oraz innych sypkich zabrudzeń z jego powierzchni. Sprawdzoną metoda jest także obracanie materaca, warto robić to raz na kilka miesięcy, to sprawi, że będzie nam służyć przez wiele lat. Niezawodne jest także wietrzenie materaca. Wystarczy, że raz w miesiącu na około 30 minut zdejmiesz z niego pokrowiec i wystawisz go na słońce latem lub wiosną albo na zimne powietrze zimą. Warto także zainwestować w pokrowiec na materac i regularnie prać go w pralce. Będzie to dodatkowa ochrona przed zabrudzeniami. 

Więcej o: