Wydaj 3 zł, a zamiokulkas będzie rósł jak szalony! Domowy nawóz pomoże mu puścić bujne liście

Zamiokulkas stał się bardzo popularny w wielu domach. Jest łatwy w uprawie i może wytrzymać różne warunki. Zwykle dorasta do około 1 m wysokości, ale zdarzają się również okazy sięgające 150 cm. Ten prosty trik sprawi, że roślina będzie rosła zielona i bujna.

Ten piękny kwiat doniczkowy nie jest trudny w uprawie jednak gdy zastosujesz jeden prosty trik, zamiokulkas zacznie wypuszczać mnóstwo liści. Sprawdź, co to takiego!

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o zamiokulkasa? Jak kwitnie zamiokulkas?

Kwitnienie zamiokulkasa chowanego w domu należy do rzadkości. Niemniej czasem niektórym udaje się dochować się kremowo-biało-zielonych kwiatostanów na krótkich pędach. Są one złożone z zarówno z żeńskich, jak i męskich kwiatów. Po kwitnieniu kwiat wytwarza spłaszczone białe jagody o średnicy około 1 cm.

Zamiokulkas ma wprawdzie małe wymagania i raczej jest odporny na niekorzystne warunki i ataki szkodników, jednak czasem wymaga wsparcia ze strony hodowcy. Roślina lubi także półcieniste lub zacienione miejsca natomiast szkodzi jej nasłonecznione miejsce. Kwiat nie lubi również przeciągów.

Podlej zamiolkulusa a odwdzięczy się nowymi liśćmi. Prosty przepis na nawóz do kwiatów

Podpowiemy, jak sprawić, by zamiokulkas zaczął rosnąć szybko i stale wypuszczać nowe liście. Wystarczy jeden prosty i tani trik, a Twoja roślina z pewnością Ci się odwdzięczy.

Aby wykonać domowy nawóz, łyżkę żelatyny rozpuścić w filiżance gorącej wody, a następnie rozcieńczyć trzema filiżankami zimnej wody. Później takim roztworem podlewamy rośliny.

Taki tani, prosty w przygotowaniu i ekologiczny nawóz z żelatyny zawiera bardzo dużo składników odżywczych, dzięki którym korzenie rośliny będą mocniejsze i zaczną się pojawiać nowe listki. Taką praktykę można powtarzać nawet dwa, trzy razy w tygodniu. 

Więcej o: