Co siedzi w głowie twojego kota? Okazuje się, że można sprawdzić, co zwierzę chce ci powiedzieć

Zastanawiałeś się kiedyś, jakim językiem posługują się koty? Głównie są to sygnały niewerbalne, ale i te inne również na pewno poznałeś, jeśli jesteś właścicielem tego zwierzaka. Miauczenie, ocieranie się, czy konkretna pozycja twojego pupila, mają ogromne znaczenie! Sprawdź, co chce ci powiedzieć.

Jeśli jesteś właścicielem kota, na pewno zastanawiałeś się kiedyś, co oznaczają jego dziwne zachowania. Może to być zaskakujące, ale jest to właściwie jego sposób, na komunikację z właścicielem. Sprawdź, co twój futrzasty przyjaciel chce ci przekazać. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nawet dzieci nie są tak ciekawe świata, jak te zwierzaki

Chcesz wiedzieć, w jakim nastroju jest twój kot? Popatrz na ogon

To, w jaki sposób porusza się ogon, ma ogromne znaczenie. Jeśli twój kot jest zrelaksowany i czuje się bezpiecznie, wtedy będzie on swobodnie opadał lub będzie ułożony zgodnie z linią kręgosłupa. Natomiast w przypadku kiedy pupil macha ogonem, jest to znak, że zwierzak ma w sobie jakieś emocje, z którymi niekoniecznie sobie radzi. Nie musi być to jednak lęk czy złość! Równie dobrze może być bardzo podekscytowany, co stałoby na przykład w konflikcie, z tym że jednocześnie coś go drażni. Takie zachowanie możemy zauważyć na przykład w trakcie zabawy.

Postawa kota również może ci wiele powiedzieć o stanie zwierzaka. Zwróć na to szczególną uwagę

Postawa twojego kota może ci wiele powiedzieć. Na przykład ta potocznie nazywana formą "bochenka", oznacza, że pupil jest bardzo zrelaksowany i często trochę senny. Inaczej jest jednak wtedy kiedy zwierzak kładzie się w podobny sposób do wspomnianej postawy, jednak ma lekko wysunięte łapki i główkę skierowaną ku dołowi. Często też w tej formie mruży on oczy. To może być znak, że coś go boli. Warto wybrać się do weterynarza, jeśli kot często przesiaduje w tej formie. 

Co oznaczają odgłosy wydawane przez kota? Sprawdź, jak możesz je sobie przetłumaczyć

Najważniejsze dźwięki, które wydaje kot, to między innymi syczenie i jęki. Jeśli chciałeś go pogłaskać, ale kot zaczął warczeć lub syczeć, natychmiast się od niego odsuń! Dla zwierzaka jest to forma ostrzeżenia cię i chęć powiedzenia "Nie życzę sobie tego". Natomiast jeśli twój kot regularnie i głośno jęczy i zawodzi, może to oznaczać jakiś problem. W ten sposób prosi on o pomoc i warto pomyśleć wtedy o wizycie u weterynarza.

Więcej o: