Jak wyczyścić zmywarkę? Weź 4 zł i kup ten produkt codziennego użytku. Będzie jak nowa!

Jak wyczyścić zmywarkę domowymi sposobami? Okazuje się, że możesz zrobić to szybko i bez wysiłku. Wystarczy, że użyjesz jednego z produktów, który najprawdopodobniej masz już w kuchni, a jeśli nie, to kupisz je w każdym sklepie za kilka złotych. Przeczytaj nasz tekst i ciesz się zmywarką, która będzie czysta, jak nowa.

Zmywarka to jedno z urządzeń kuchennych, które znacznie ułatwia sprzątanie i pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Co zrobić, aby służyła nam jak najdłużej i zachowała czystość. Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak skutecznie wyczyścić zmywarkę?

Czyszczenie zmywarki sodą oczyszczoną. Niezawodny sposób, który warto, aby znała każda pani i pan domu 

Wiele osób rezygnuje z chemicznych produktów do czyszczenia zmywarek i wybiera bezpieczne produkty, które świetnie radzą sobie z zabrudzeniem. Jednym z nich jest soda oczyszczona. Dzięki niej pozbędziesz się ze zmywarki osadów, tłuszczu, a nawet kamienia. Jak to zrobić? Wyjmij ze zmywarki wszystkie kosze oraz filtr, a następnie umyj go w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń i odstaw na miejsce. Później zwilżoną ściereczką lub gąbką umyj wnętrze zmywarki. Teraz możesz zrobić papkę z ciepłej wody oraz sody oczyszczonej i rozprowadzić ją po całej zmywarce za pomocą ściereczki, następnie wyczyść dokładnie urządzenie. Po myciu ustaw program na płukanie.  

Jak wyczyścić zmywarkę octem? Szybki sposób na lśniącą zmywarkę 

Innym sposobem na wyczyszczenie zmywarki jest użycie octu, jest on jeszcze szybszy. Wystarczy, że wykonasz wszystkie kroki, które zostały opisane powyżej (do momentu użycia sody oczyszczonej) i wlejesz na dno zmywarki szklankę octu spirytusowego, a następnie umieścisz w niej kosze. Później ustaw program na najwyższą temperaturę. Ocet sprawi, że pozbędziesz się tłuszczu oraz zabrudzeń, a do tego odkazisz ją. Usuniesz także brzydkiego zapachu, który czasem może wydobywać się z zanieczyszczonego urządzenia. Pamiętaj, aby czyścić zmywarkę regularnie, najlepiej robić to raz w tygodniu.

Więcej o: