Nałóż to na deskę do prasowania. Niesamowity trik sprawi, że ta czynność będzie banalnie prosta!

Jak szybko prasować ubranie? Znamy prosty sposób, aby zrobić to wyjątkowo sprawnie. Wystarczy, że użyjesz banalnego produktu, który masz w kuchni. Ta czynność już nie przyspoży ci nigdy kłopotu!

Prasowanie ubrań to jedna z najbardziej uciążliwych czynności. Wymaga to czasu, wysiłku i dużej ilości cierpliwości. Istnieją jednak pewne sztuczki, które pomogą Ci wykonać pracę szybciej i wydajniej. Sprawdź koniecznie!

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

 Więcej podobnych porad, znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Sprawdzone sposoby na prasowanie. Jak prasować w domu?

Prasowanie ubrań to żmudna czynność. Może to być czasochłonny proces, a wyniki nie zawsze są takie, jakie moglibyśmy oczekiwać. Oczywiście można kupić drogi sprzęt do prasowania, jednak nie jest warunek konieczny.

Istnieje wiele sztuczek ułatwiających to prasowanie, które zawsze sprawdzają się idealnie. W tym artykule dowiesz się, jak łatwo i szybko wyprasować ubrania, abyś miał więcej czasu dla siebie i swoich bliskich.

Jak prasować, żeby ubrania wyglądały jak nowe? Porady

Przygotowaliśmy listę wskazówek dotyczących prasowania, dzięki którym Twoje ubrania będą wyglądały schludnie w krótszym czasie.

  • Użyj możliwie najgorętszego ustawienia żelazka: pomoże to szybciej i łatwiej usunąć zagniecenia. Uważaj jednak by nie przypalić ubrania i w tym celu koniecznie przestudiuj metkę.
  • Prasuj od góry do dołu: Zapewni to równomierne prasowanie wszystkich części ubrania, a nie tylko jednej lub drugiej strony.
  • Zawsze naciskaj szwy: Szwy są tam, gdzie pojawia się większość zagnieceń, więc upewnij się, że poświęcisz więcej czasu na ich dociśnięcie, aby nie prześwitywały, gdy założysz ponownie swoje ubranie.
  • Unikaj używania pary, jeśli to możliwe: Para może zniszczyć niektóre tkaniny, takie jak jedwab lub wełna, ale jeśli jest to nieuniknione, użyj wilgotnej szmatki, aby chronić tkaninę przed nadmierną wilgocią.

Nałóż to na deskę i pasuj bez wysiłku. Dlaczego folia aluminiowa ułatwia prasowanie?

Nałóż folię aluminiową na deskę do prasowania. Odbije ona ciepło i w ten sposób będziesz mógł wygładzić obie strony odzieży na raz. Prasowanie będzie się odbywać dwa razy szybciej i prościej.

Jak to zrobić? Zdejm pokrowiec z pokrowiec deski do prasowania, umieścisz pas folii aluminiowej na całej długości deski i nałóż pokrowiec. Pamiętaj, żeby wyłożyć folię błyszczącą stroną do góry.

Więcej o: