Ślady krwi na futrze i zemsta za krzywdę matki. Te morderstwa wstrząsnęły międzywojenną Polską

Te morderstwa wstrząsnęły międzywojenną Polską. Najgłośniejsze sprawy z tamtego okresu, o których wiele osób już nie pamięta. Mordercy i morderczynie zabijali z zimną krwią. Poznaj sekrety najmroczniejszych spraw międzywojennej Polski.

Seryjny morderca i morderczyni dokonująca zimnej zemsty - tak można określić niżej wspomnianą dwójkę. Ich zbrodniami żyła cała międzywojenna Polska. Dziś wiele osób już o nich nie pamięta.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zbrodniarz wojenny żąda uniewinnienia

Te morderstwa wstrząsnęły międzywojenną Polską. Sprawą Rity Gorgonowej żył cały kraj

Po pierwszym nieudanym małżeństwie Rita Gorgonowa związała się z Henrykiem Zarembą. Posiadał on dwójkę dzieci: Lusię oraz Stasia. Między dwójką szybko narodził się romans. Jednak kobieta uwielbiała być adorowana przez mężczyzn, czego nigdy nie ukrywała. Nie podobało się to córce Zaremby, która poinformowała ojca o poczynaniach jego kochanki. Relacja pary od tego momentu znacznie się pogorszyła, dlatego Rita zaczęła grozić Lusi śmiercią.

W zimową noc Lusia została znaleziona martwa w łóżku. Odnalazł ją jej młodszy brat. Co ciekawe, kiedy chłopiec zaczął krzyczeć, za chwilę pojawiła się przy nim Rita ubrana w futro. Śledczy ustalili, że na płaszczu znajdowały się ślady krwi. W dalszym toku śledztwa udowodniono, że krew musiała należeć do Lusi. Rita Gorgonowa została uznana za winną morderstwa i skazana na śmierć, z czego jednak udało jej się wywinąć, ponieważ była w ciąży. 

 

Wstrząsająca zbrodnia przedwojennej Polski. Sprawa "Wampira z Łowicza"

Tadeusz Ensztajn był dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu. Z tego powodu, matka postanowiła go porzucić. Nie skończył szkoły i szybko zaczął żyć samodzielnie. Mężczyzna wiedział, co spotkało jego matkę. Z tego powodu chciał pójść w ślady ojca. Uznał on, że gwałty na losowych kobietach będą zemstą, za to, czego dopuścił się jego rodzic. Łącznie dokonał 10 zbrodni, z czego udowodniono mu jednak tylko trzy. "Wampir z Łowicza" wpadł, kiedy chciał zastraszyć swoją kolejną zaledwie dwunastoletnią ofiarę, której też opowiedział o wszystkich swoich zbrodniach. Kiedy stracił czujność, dziewczynka uciekła od niego prosto na policję. Tak został schwytany "Wampir z Łowicza".

 
Więcej o: