Jak wybielić zęby domowym sposobem? Weź tani produkt z kuchni, a będą wyglądały jak licówki!

Jak wybielić zęby w domu? Odpowiedź brzmi: bardzo prosto, szybko i tanio. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakie trzy produkty pomogą ci zadbać o biel twoich zębów. Każdy z nich bez problemu otrzymasz w sklepie lub aptece. Sprawdź, jak ich użyć i ciesz się pięknym białym uśmiechem.

Warto pamiętać, że nawet najlepsze sposoby na wybielanie zębów nic nie dadzą, jeśli nie dbamy odpowiednio o naszą jamę ustną. Pamiętaj, że zęby najlepiej myć nie tylko rano i wieczorem, ale też po każdym posiłku. Ważne jest także odpowiednie dobranie szczotki oraz pasty do zębów, tak aby odpowiadały twoim potrzebom oraz regularne korzystanie z nici dentystycznej. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nieświeży oddech. Co może być jego przyczyną [NaZdrowie]

Wybielanie zębów sodą oczyszczoną. Sprawdzony sposób na białe zęby

Soda oczyszczona znajduje się w składzie wielu past do zębów, nic dziwnego, ma ona zdolności czyszczenia. Aby wzmocnić efekt pasty do zębów i wybielić swoje zęby nałóż na nie papkę zrobioną z sody oczyszczonej i wody. Możesz ją nakładać na zęby po każdym ich myciu. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku tygodniach. Podczas wybielania zębów sodą oczyszczoną pamiętaj, że nie należy trzymać jej na zębach dłużej niż dwie minuty. Po wybielaniu dokładnie wypłucz jamę ustną.  

Jak wybielić zęby domowym sposobem? Ta przyprawa zdziała cuda

Jeśli jesteś fanem indyjskiej kuchni, to zapewne masz już tę przyprawę w kuchni. W sklepie dostaniesz ją za około dwa złote. O jaką przyprawę chodzi? Oczywiście o kurkumę. Ma ona działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze i choć jest żółta, sprawi, że twoje zęby staną się bielsze. Kurkumę powinieneś dodać do pasty do zębów, a następnie szczotkować tą mieszanką zęby. Pierwsze efekty zauważysz już po pięciu myciach. Stosuj ten zabieg maksymalnie trzy razy w tygodniu.  

Najskuteczniejsze wybielanie zębów w domu. Sięgnij po aktywny węgiel

Ten produkt sprawi, że twoje zęby będą bielsze i błyszczące. Dostaniesz go w każdej aptece i kosztuje od kilku do kilkunastu złotych. Aktywny węgiel możesz kupić w formie tabletki, proszku lub kapsułki. Dzięki regularnemu dodawaniu aktywnego węgla do pasty do zębów twoje zęby staną się znacznie bielsze. Jak przygotować wybielającą pastę?  Aktywny węgiel dodaj do pasty i myj tą mieszanką zęby dwa razy w tygodniu. 

Należy pamiętać, że każdy domowy sposób należy skonsultować z lekarzem. Dopiero po wizycie u stomatologa i upewnieniu się, że możesz stosować powyższe metody, możesz rozpocząć wybielanie zębów jednym z powyżej wymienionych produktów.

Więcej o: