Rozłóż torebki po herbacie przy parapecie i balkonie. Szkodniki uciekną w popłochu

U wielu osób widok pająków, tak jak karaluchów czy innych owadów, wywołuje nieprzyjemne emocje. Niechęć, strach czy obrzydzenie sprawiają, że szukamy różnych sposobów na to, jak pozbyć się szkodników. Pomogą w tym... torebki po herbacie.

"Szczęśliwy dom, gdzie pająki są" – tak brzmi stare polskie przysłowie. Dla wielu osób te stworzenia są jednak prawdziwym koszmarem. Strach, obrzydzenie czy niechęć sprawiają, że chcemy się ich pozbyć i uniknąć nieprzyjemnych spotkań. Te zdarzają się szczególnie jesienią i zimą, gdy owady i pająki szukają schronienia przed zimnem. Często sięgamy po różne domowe sposoby, które pozwalają ograniczyć problem w bezpieczny sposób. Przydatne okazują się m.in. torebki po ziołowym naparze.

Więcej przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Nie zabijaj pająków. To świetni współlokatorzy

Nie wyrzucaj torebek po herbacie. Możesz je wykorzystać na wiele różnych sposobów

Po zaparzeniu napoju zwykle wyrzucamy torebki prosto do kosza lub kompostownika. Tymczasem fusy po herbacie można wykorzystać na wiele różnych sposobów. Nawożenie roślin w domu i ogrodzie, pozbywanie się kuchennych zapachów z dłoni, pielęgnacja cery czy kąpiel to tylko niektóre z nich. Okazuje się, że torebki po miętowym naparze przydadzą się również do odstraszania pająków i owadów.

Rozłóż torebki po herbacie przy oknach i balkonie. Szkodniki uciekną w popłochu

Wystarczy, że kilka torebek po miętowym naparze rozłożysz w pobliżu balkonu, okien czy w miejscach, którymi szkodniki przedostają się do domu. Zapach mięty zadziała odstraszająco i zniechęcająco nie tylko na pająki, lecz także na karaluchy czy myszy. Z naparu miętowego lub olejku eterycznego możesz również przygotować spray odstraszający. Spryskaj nim kąty i zakamarki, w których mogą ukrywać się nieproszeni goście. Na parapecie warto też zasadzić doniczkę z miętą.

Jak pozbyć się pająków z domu? Sięgnij po te zapachy

Mięta to nie jedyny zapach, który działa zniechęcająco i odstraszająco na pająki. Po jakie naturalne sposoby warto sięgać?

  1. Kwasek lub olejek cytrynowy. Do butelki ze spryskiwaczem wlej wodę, 4-5 łyżek kwasku cytrynowego lub kilkanaście kropli olejku eterycznego o zapachu cytrynowym. Spryskaj okolice balkonu, okien, zakamarki i kratki wentylacyjne.
  2. Lawenda. W pobliżu miejsc, w których kryją się pająki i owady, rozłóż torebki z suszonymi kwiatami. Możesz również sięgnąć po olejek eteryczny czy świece zapachowe o tym zapachu.
  3. Ocet. Zapach octu działa drażniąco i zniechęcająco również na szkodniki. Parapety, ramy okienne czy progi warto co jakiś czas przemywać ściereczką lub wacikiem kosmetycznym nasączonym wodą z dodatkiem octu (w proporcji 1:1).
Więcej o: