Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia 2022? To już niedługo! Poznaj wzruszającą historię tego święta

Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia i od jak dawna obchodzimy to święto? Jest dosyć nowe, ale niesie ze sobą poruszającą historię. Już niedługo większość dzieci będzie miała szansę na otrzymanie pluszowych misiów, ale to nie jedyna forma celebracji tego dnia.

Dzień Pluszowego Misia nie każdemu jest znany. To stosunkowo nowe święto, które dla wielu dzieci ma duże znaczenie. Jest ważne również ze względu na jego historię, która dotyczy prawdziwego niedźwiadka. Kiedy obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia i jak możemy uczcić to święto?

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Zełenski dziękuje Polsce po polsku z okazji Święta Niepodległości. "Różnie było między nami, ale jesteśmy krewnymi"

Dzień Pluszowego Misia. Jaka jest historia tego święta?

Dzień Pluszowego Misia to nowe święto ma bowiem dopiero 20 lat. Po raz pierwszy hucznie obchodzono je w 2002 roku, kiedy zabawka - pluszowy miś, obchodziła swoje setne urodziny. Początki tradycji mają duży związek z prawdziwą historią, która niestety dotyczy polowania. Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie, podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Ponoć prezydent prosił o jego natychmiastowe uwolnienie. Niedźwiadek przeżył, a na cześć wydarzenia historię zilustrowano w formie komiksu w waszyngtońskiej prasie.

Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia 2022 i jak go obchodzimy? To już w Listopadzie!

W wielu krajach Dzień Pluszowego Misia ma tę samą datę. Jest to właśnie 25 listopada, czyli wyżej wspomniany dzień rocznicowy wynalezienia maskotki. Obchodzenie tego święta może mieć różne formy, ale większość z nich jest skierowana do najmłodszych. Dzieci otrzymują niewielkie upominki w postaci maskotek, lub przynoszą własne misie do żłobków, szkół i przedszkoli. Bywa, że odbywają się konkursy np. wybieranie najładniejszego misia, a do wygrania jest... miś. W różnych miejscach odbywają się teatrzyki, a w centrach handlowych czasem spacerują duże misie, pod którymi oczywiście ukrywają się prawdziwi ludzie. Można sobie z nimi zrobić zdjęcie.

Więcej o: