Jak odpowietrzyć kaloryfer? Ta wiedza przyda się każdemu. Niezawodny sposób, aby zatrzymać ciepło

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Sprawne kaloryfery są bardzo ważne zimą. Należy więc dbać, by zawsze były sprawne i regularnie konserwowane. Co jednak zrobić, gdy takie urządzenie jest zapowietrzone i nie grzeje, bądź jest ciepłe tylko w pewnym procencie? Podpowiadamy!

Pierwsze zimowe dni mogą nas bardzo rozczarować, jeśli spostrzeżemy, że w naszym domu lub pracy jest zimno. Co zrobić, gdy grzejnik nie grzeje? Jak naprawić zapowietrzony kaloryfer?

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego kaloryfer nie grzeje? Podstawowa przyczyna

Zapowietrzanie kaloryferów jest zupełnie normalne i nie należy go traktować jako awarii instalacji. Dzieje się tak, ponieważ w środku urządzenia znajduje się powietrze, które zmniejsza ilość cieczy. To powoduje, że instalacja nie może się wypełnić do pożądanego poziomu.

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Spryskaj odzież tą miksturą

Zapowietrzony kaloryfer może być uciążliwy i należy jak najszybciej podjąć działania, by go odpowietrzyć. Taki grzejnik działa całkowicie albo w przypadku grzejników żebrowych ciepła jest tylko jego część.

Jak odpowietrzyć kaloryfer? Przyczyny zapowietrzania grzejników

Dzieje się tak, gdy napełnianie instalacji wodą jest nieprawidłowe. W wodzie są pęcherzyki powietrza - wtedy zjawisko ma miejsce na wyższych piętrach. Masz zamknięte zawory w czasie, gdy kaloryfer napełniany jest wodą lub masz je ustawione na pozycji „0".

Gwiazda betlejemska Co zrobić, żeby gwiazda betlejemska zakwitła? Sprawdź, ten sposób

Jak odpowietrzyć kaloryfer. Odpowietrzanie grzejników krok po kroku

Aby odpowietrzyć, kaloryfer wystarczy śrubokręt lub specjalny kluczy oraz miseczka na wodę. Ustaw termostat w zamkniętej pozycji i naczynie pod zawór. Następnie go odkręć i poczekaj, aż całe powietrze wyleci. Zakręć szczelnie zawór odpowietrzający i odkręcić termostat. 

Więcej o: