Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? Brak tej wiedzy to częsta przyczyna powstawania wilgoci

Zima zbliża się już wielkimi krokami. W tym okresie spada temperatura oraz wilgotność powietrza w domu. Ma to ogromne znaczenie dla twojego zdrowia! To bardzo ważne, aby utrzymywać optymalną temperaturę w domu, żeby uniknąć wilgoci. Sprawdź jak kontrolować te parametry.

Temperatura powietrza panująca w twoim domu ma ogromny wpływ na zdrowie. To od tego parametru zależy również poziom wilgoci w pomieszczeniach. Sprawdź, jak kontrolować temperaturę w twoim mieszkaniu, aby również zimą była ona odpowiednia i żebyś zachował zdrowie. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Jaka powinna być optymalna temperatura w domu? Unikniesz wilgoci!

Zimą może być ciężko utrzymywać odpowiedni poziom temperatury. Jaki on jednak powinien być? Choć niższa temperatura może mieć dobry wpływ na twoje zdrowie, a także stan twojego portfela, to jednak nie powinna być ona zbyt mała. Optymalne wartości wynoszą: 

  • dla sypialni 16-18 stopni Celsjusza, 
  • w łazience będzie to 22-24 stopnie Celsjusza,
  • natomiast w salonie powinno być to około 20-22 stopnie Celsjusza. 

Temperatura ma ogromny wpływ na powstawanie wilgoci w twoim domu. Jej poziom powinien mieścić się w przedziale pomiędzy 40% a 60%. Jeśli chcesz dobrze kontrolować obydwa parametry, możesz kupić do domu termohigrometr. Dzięki temu będziesz znał stan, w jakim jest twoje mieszkanie.

29163914 Kiedy jest Dzień Pluszowego Misia 2022? To już niedługo!

Jak temperatura wpływa na twoje zdrowie? Tego możesz nie wiedzieć

Choć spanie w ciepłej sypialni może się wydawać świetnym pomysłem, to jednak rzeczywistość wygląda inaczej. Nie jest to zbyt dobre dla twojego zdrowia, aby temperatura w tym pokoju przekroczyła 20 stopni. W ciepłym pomieszczeniu możesz mieć problemy z zasypianiem, ale również sama jakość snu może się pogorszyć. Dlatego, nawet jeśli jest zimno, załóż cieplejszą piżamę, ale pozostaw przykręcony kaloryfer. Dzięki dobrej higienie snu zachowasz swoje zdrowie.

Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Co zrobić, żeby włosy się nie elektryzowały? Spryskaj odzież tą miksturą

Więcej o: