Kiedy jest Black Friday 2022? Na te rzeczy uważaj podczas zakupów. Możesz stracić pieniądze!

Od kiedy i do kiedy jest Black Friday 2022? Okazje, które wydają się atrakcyjne, nie zawsze powinny być warte uwagi. Podpowiadamy, na co szczególnie zwracać uwagę, aby nie dać się oszukać, oraz jakie promocje na Black Friday mogą cię zainteresować najbardziej.

Podczas Black Friday, czyli święta zakupów, wiele sklepów oferuje nam pozorne promocje. Ceny, które powinny być niskie, w rzeczywistości wcale nie zostały obniżone! Oczywiście większość miejsc decyduje się na "wietrzenie magazynów" przed zimą. Warto to sprawdzić, aby nie być stratnym.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej gazeta.pl

Zobacz wideo Sylwia Majcher: Lodówka jest sklepem pierwszego wyboru

Kiedy i do kiedy jest Black Friday 2022? To już niedługo

Black Friday, czyli święto zakupów, podczas którego można zakupić rzeczy w o wiele niższych cenach oficjalnie rozpoczyna się w piątek 25. listopada. Wiele sklepów zdecydowało się jednak przedłużyć czas promocji. Oferują tzw. Black Week, który rozpoczyna się na tydzień przed Black Friday, lub trwa przez tydzień po Black Friday. Zdarza się, że sklepy oferują też tzw. trzydniowy Black Weekend.

Black Friday 2022. Na co szczególnie uważać i jak nie dać się oszukać?

Pierwszą zasadą, którą trzeba się kierować podczas zakupów w święto wyprzedaży, jest wcześniejsze obserwowanie cen. Warto już na początku listopada sprawdzić ofertę sklepów np. w internecie. Zacznij od działu "wyprzedaże" ponieważ podczas Black Friday to właśnie produkty z wyprzedaży najczęściej są jeszcze tańsze. To tzw. czyszczenie magazynów z kolekcji letniej. Śledząc wyprzedaże i "polując" na poszczególne produkty sprawdzisz, czy cena w Black Friday nie została podana wyższa niż wcześniej. Wiele sklepów, zamiast podawać nową cenę, pisze jedynie informację o procentowej obniżce. Jeśli nie lubisz lub nie masz czasu liczyć "w głowie" koniecznie miej ze sobą telefon z kalkulatorem.

Jak nie stracić pieniędzy w Black Friday? Kolejna zasada, o której musisz pamiętać

Pozorna obniżka może spowodować, że stracisz pieniądze, które przecież mogłeś/mogłaś wydać w regularne dni. Niestety, są sklepy, które nie tylko nie obniżają w rzeczywistości cen, a jeszcze je podnoszą! Pewność uzyskasz często dokładnie przyglądając się naklejonej cenie... na cenę. Czasem prześwituje przez nią poprzednia kwota, którą należało zapłacić. Możesz też delikatnie odkleić pierwszą warstwę ceny już w domu. W sklepie jest to zabronione, jeśli jednak oszustwo wyjdzie na jaw, prawdopodobnie będzie istniała możliwość zwrócenia produktu.

Promocje w Black Friday 2022. Co warto kupić?

Black Friday dotyczy nie tylko produktów z kolekcji letnich. To także czasem sprzedaż odzieży z aktualnej kolekcji, ale w niższych cenach. Aby uniknąć "zakupowego szaleństwa" i zakupu niepotrzebnych rzeczy, postaw na zaplanowane wcześniej zakupy. Zrób listę tego, czego szukasz. Radzimy wybrać ponadczasowe fasony i wzory, ale i prawdziwe perełki, które na co dzień mają naprawdę wysokie ceny, a być może były twoim marzeniem. Przydatne będą też np. zimowe kurtki, czy klasyczne fasony, jak mała czarna, biała koszula, czy eleganckie buty.

Więcej o: