Te zamarznięte jeziora wyglądają jak dzieła sztuki! Najpiękniejsze lodowe obrazy, które musisz zobaczyć

Te jeziora to prawdziwe dzieła sztuki. Wyglądają jak namalowane przez wybitnych artystów. Zima zdecydowanie sprzyja pięknu tych wód. Zobacz, jak pięknie formuje się lód tworząc naturalne wzory na ich tafli. Gdzie się znajdują?

Te jeziora to prawdziwe arcydzieła. Natura "malowała" na nich lodem w taki sposób, że powstały na nich niezwykłe wzory. Zobacz tych kilka niezwykłych jezior na świecie, które każdej zimy zmieniają się w inne, ale najpiękniejsze dzieła sztuki. Sprawdź, gdzie je znaleźć.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Zobacz, jak zimą wygląda Abraham Lake w Kanadzie. To lodowe meduzy!

To jezioro zachwyca każdej zimy. Wszystko za sprawą zamarzniętych pęcherzyków gazów pod powierzchnią lodu. Welu, turystów przyjeżdża specjalnie nad Abraham Lake, aby zrobić piękne zdjęcia. Niektórym przypominają lodowe meduzy, a innym zimową rafę koralową.

 

Chcesz poczuć się bajkowo? Jedź nad jezioro Ellery w Kalifornii

Pięknym bajkowym krajobrazem możesz cieszyć się także nad jeziorem Ellery w Kalifornii. To miejsce tłumnie odwiedzane przez turystów, spragnionych wspaniałych zimowych krajobrazów. Jeśli kiedyś widziałaś/eś zdjęcie bajowego jeziora o tej porze roku, to bardzo możliwe, że było to właśnie Ellery.

 

Najgłębsze jezioro na świecie również zachwyca! Zobacz jak wygląda zimowy Bajkał

Już w szkole podstawowej uczyłeś się o tym jeziorze. Najstarsze, a zarazem najgłębsze jezioro na świecie, zachwyca także zimą. Dzięki klarownej wodzie możesz podziwiać tam piękne wzory, które natura namalowała na lodzie. Turyści z całego świata zjeżdżają się nad Bajkał, żeby zrobić zdjęcia zimowym krajobrazom. 

 

Marzysz o tym, aby zobaczyć lodowce? Jedź do Chile i zachwyć się lodowym obrazem

Choć może się to wydawać dziwne, ponieważ lodowce kojarzy się głównie z biegunami naszej planety, to jednak mniejszą wersję możesz zobaczyć w Chile. Na "Szarym" jeziorze w parku narodowym Torres tel Paine w Patagonii, tworzą się przepiękne błękitne lodowce, które zachwycają nie tylko wielkością, ale i kolorem.

 
Więcej o: