Wniosek o otrzymanie dodatku węglowego można składać do gmin. Dokumenty będą przyjmowane w urzędach do końca listopada 2022 roku.
Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl
Z dodatku węglowego będą mogły skorzystać gospodarstwa domowe, których głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, kominek, koza, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe - zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem, zawierającymi przynajmniej 85 proc. węgla kamiennego.
Z dodatku węglowego mogą skorzystać osoby, które już zakupiły węgiel, nie ma także kryteriów dochodowych. Jedynym warunkiem, który należy spełnić to wpisanie lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.
Wniosek o dodatek węglowy znajdziemy na a stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska, a także w urzędach gmin. Aby nasz wniosek został przyjęty, muszą się w nim znajdować:
Gmina będzie miała 30 dni na wypłatę dodatku węglowego w wysokości trzech tysięcy złotych, licząc od dnia złożenia wniosku.