Wymieszaj te dwa składniki z wodą i wlej na noc do toalety. Smród i brud znikną bez szorowania

Czyszczenie toalety nie należy do najprzyjemniejszych czynności. To dlatego szukamy sposobów, które ułatwią zadanie i pozwolą szybko usunąć kamień i zacieki w muszli klozetowej. Brud i nieprzyjemne zapachy znikną dzięki tym dwóm składnikom z kuchennej szafki.

Czyszczenie toalety to nieprzyjemny i trudny obowiązek. Kamień, żółty osad i zabrudzenia mogą być prawdziwą zmorą. A jeśli dodamy do tego nieprzyjemne zapachy unoszące się z odpływu, otrzymamy częsty problem. Regularne sprzątanie pozwoli uniknąć kłopotów. A dzięki tym domowym sposobom zaoszczędzisz nie tylko czas, lecz także pieniądze.

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Jak usunąć zacieki w muszli klozetowej? Wymieszaj te składniki z wodą i wlej na noc do toalety

Do czyszczenia zacieków, osadu i usuwania nieprzyjemnej woni z toalety warto zastosować tę domową miksturę. To banalnie prosty, tani i ekologiczny sposób na czystą muszlę klozetową. Do miski wsyp 100 g gruboziarnistej soli kuchennej. Dodaj łyżkę sody oczyszczonej i 100 ml letniej wody. Wymieszaj i nałóż mieszankę na zabrudzenia. Pozostałość wlej do muszli. Zostaw na całą noc, rano wyszoruj toaletę szczotką i spuść wodę. Dzięki tej mieszance usuniesz zacieki, rozjaśnisz przebarwienia i zneutralizujesz nieprzyjemne zapachy.

Jak usunąć kamień z toalety? Sięgnij po ocet

Najprostszym sposobem na pozbycie się kamienia z dna muszli jest wlanie do toalety butelki octu. Wcześniej pozbądź się wody, np. przy pomocy plastikowej butelki. Wlej ocet i pozostaw na całą noc. Rano wyczyść osad i spuść wodę.

Do czego wykorzystać sól? Przyda się nie tylko w kuchni

Sól kamienna przydaje się nie tylko w kuchni. Oprócz czyszczenia toalety warto ją wykorzystać podczas prania. To jednak nie wszystko.

  1. Odetkanie zapchanego odpływu. Szklankę soli wsyp do zlewu. Powoli wlej gorącą wodę. Zator powinien zniknąć.
  2. Przywracanie bieli ubraniom, firankom czy ścierkom. Rzeczy wrzuć do miski. Posyp solą i wlej ciepłą lub gorącą wodę. Pozostaw do namoczenia na ok. godzinę. Po tym czasie wrzuć do pralki.
  3. Usuwanie plam z czerwonego wina. Nadmiar płynu zbierz przy pomocy ręcznika papierowego. Świeże zabrudzenie zasyp obficie solą i pozostaw na co najmniej kilka godzin. Odkurz przyprawę, a pozostałe zabrudzenia wyczyść sodą oczyszczoną lub detergentem.
Więcej o: