Jak wyczyścić pralkę? Włóż ten malutki produkt, a smród zniknie! Wydasz tylko 50 groszy

Jak wyczyścić pralkę szybko i skutecznie? Nie da się ukryć, że to jedno z najważniejszych urządzeń w domu. Raz na jakiś czas konieczne jest jednak gruntowne czyszczenie urządzenia, które ma styczność z wieloma zabrudzeniami, które z czasem osadzają się w bębnie. Przez to wyprane ubrania wydzielają przykrą woń. Jak temu zradzić? Podpowiadamy!

Resztki proszku, kurzu i brudu powodują, że nasze uprane ubrania śmierdzą i mają plamy. Mogą także doprowadzić do awarii sprzęty. Jak wyczyścić pralkę i pozbyć się kamienia? Znamy prostą i bardzo tanią metodę!

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić pralkę? Poznaj tani i skuteczny sposób

Elementy pralki podlegają stałemu działaniu wody. Z czasem więc pokrywają się kamieniem, pleśnią i brudem. Jak zatem wyczyścić pralkę, aby pozbyć się osadu z kamienia i detergentów oraz usunąć nieprzyjemny zapach z bębna? Mamy dla Ciebie bardzo przydatny trik, który znacznie ułatwią konserwację sprzętu. Dowiedz się, jak to zrobić domowym sposobem!

Pierwszym krokiem do wyczyszczenia brudnej pralki jest spuszczenie z niej wody. Następnym krokiem jest wyjęcie prania, które nadal znajduje się wewnątrz pralki, a następnie wytarcie jej wnętrza szmatką lub gąbką. Możesz użyć łagodnego detergentu lub płynu do naczyń, aby wyczyścić wszelkie plamy na zewnętrznej stronie urządzenia. Musisz także koniecznie umyć szufladę na detergenty. Wyjmij ją z pralki i namocz w ciepłej wodzie, a następnie wyszoruj. Wyczyść także filtr.

Jak wyczyścić pralkę tabletką do zmywarki? Prosty sposób na lśniącą pralkę

Jeśli masz w domu zmywarkę, na pewno masz do niej również specjalne tabletki do zmywania. W przeliczeniu cena jednej to koszt około 50 groszy. Podpowiadamy, że są one bardzo uniwersalne i możesz użyć ich również wtedy, gdy Twoja pralka potrzebuje gruntownego czyszczenia.

Aby wyczyścić pralkę kostką do zmywarki, wystarczy wrzucić do bębna tabletkę (lub dwie) i uruchomić pralkę na długie pranie, ustawiając temperaturę na 60-90°C. W ten sposób skutecznie i szybko usuniesz kamień oraz zarazki.

Więcej o: