Ten odstraszacz na kuny nic nie kosztuje! Powieś go pod silnikiem, a będą uciekały w popłochu

Jak wypłoszyć kuny, które chowają się pod maskami samochodów? Ten mały ssak może siać spore spustoszenie w gospodarstwie, przegryzać kable, atakować ptactwo oraz ukrywać się w garażach lub w piwnicach. Przyda się odstraszacz na kuny, który jest o wiele bardziej humanitarnym rozwiązaniem niż trutka na kuny. Wiemy, jak go wykonać całkiem za darmo.

Choć na pozór kuny wydają się uroczymi zwierzętami, to mogą doprowadzić do wypadku. Jesienią i zimą chowają się pod maskami schodów i swoimi ostrymi zębami mogą przegryźć jeden z kabli dlatego, zanim udasz się w podróż, a w twojej okolicy grasują kuny, upewnij się, że auto jest sprawne.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Odstraszacz na kuny. Czworonożni przyjaciele przybywają z pomocą

Życie z psami i kotami ma wiele zalet wiedzą o tym wszyscy właściciele tych zwierząt, jednak niewiele z nich zdaje sobie sprawę, że mogą nam także pomóc pozbyć się kun. Jak to zrobić? Okazuje się, że kuny nie będą chciały przebywać w miejscach, w których wyczuwalny jest zapach innych zwierząt. Będą wówczas czuły zagrożenie i wybiorą inne miejsce do odpoczynku. Wystarczy, że weźmiesz kępkę sierści swojego psa albo kota i zaczepisz ją pod maską samochodu lub pod podwoziem. To sprawi, że pozbędziesz się kun na dobre. Innym sposobem na odstraszenie tych zwierząt jest umieszczenie pod podwoziem lub maską kostki do toalety, lub zmywarki. To także powinno odstraszyć psotne kuny.  

Jak wypłoszyć kuny? Humanitarny sposób na pozbycie się intruzów

W wypłoszeniu kun z posesji pomoże ultradźwiękowy odstraszacz, który możesz zainstalować w ogrodzie, szopie, domu, garażu, samochodzie lub innym miejscu, w którym zaczęły pojawiać się te ssaki. W sklepach możemy otrzymać urządzenia podłączane do sieci, jak i na baterię. Wysyłane przez odstraszacz ultradźwięki są niesłyszalne dla człowieka, jednak kuny obawiają się ich i uciekają w popłochu z miejsc, w którym je słyszą.  

Więcej o: