Kiedy są ferie zimowe 2023? Poznaj dokładne daty. To województwo zyska wolne tuż po Nowym Roku!

Ferie 2023 wypadają niedługo po Nowym Roku. W połowie stycznia 2023 roku uczniowie będą mieli dwutygodniową przerwę od szkoły. To idealny moment, aby wybrać się gdzieś z rodziną. Warto rezerwować atrakcje już teraz, żeby mieć pewność, że te ulubione nie przejdą nam koło nosa. Sprawdź, kiedy będą ferie zimowe 2023 w twoim województwie.

Po ciężkiej połowie roku szkolnego wiele uczniów z niecierpliwością wyczekuje ferii zimowych. Nic w tym dziwnego, w końcu napracowali się nad zdobyciem jak najlepszych ocen, a więc odpoczynek jak najbardziej im się należy. Kiedy będą ferie w poszczególnych województwach? Odpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Kiedy będą ferie 2023 w każdym z województw? Harmonogram ferii zimowych 2023

Ferie w roku szkolnym 2022/2023 rozpoczną się już od drugiej połowy stycznia. Zobacz, kiedy ferie będzie miało twoje województwo:

  • Pierwsze województwa rozpoczną ferie już 16 stycznia i będą one trwały aż do 29 stycznia, będą to lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie
  • Drudzy w kolejności będą uczniowie z województw, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego, ich ferie rozpoczną się 23 stycznia, a zakończą 5 lutego,
  • Kolejni uczniowie rozpoczną ferie 30 stycznia, a zakończą je 12 lutego i będą to osoby w województwach, kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim,
  • Ostatni w kolejności będą uczniowie z województw, dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, rozpoczną oni ferie 13 lutego, a zakończą 26 lutego.

Co można robić w ferie zimowe? Pomysłów jest całkiem sporo!

Jeśli wiesz już, kiedy dokładnie twoje dziecko będzie miało ferie zimowe, warto zaplanować coś na ten czas. Wiele firm oferuje wyjątkowe wyjazdy. Twoje dziecko może zwiedzić ciekawe miejsca lub pojeździć na nartach. Jednak, jeśli możesz w tym czasie wziąć urlop, rozważ wspólne spędzenie tego czasu! Istnieje wiele wspaniałych miejsc, w które możesz pojechać z rodziną. Natomiast jeżeli nie chcesz wyjeżdżać, sprawdź, jakie rozrywki oferuje twoja okolica. Może wyjście do kina lub muzeum, będzie dobrym pomysłem? Pamiętaj też, że sporo szkół oferuje tak zwaną "zimę w mieście" co często jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w aktywny sposób. 

Więcej o: