Masz mało energii rano? Być może o tym zapominasz! Trzy rady eksperta, które ulepszą twój dzień

Wiele osób zmaga się z problemem braku wystarczającej energii o poranku. W dzisiejszym świecie trudno jest o dobrą ilość oraz jakość snu. Istnieją jednak sposoby, aby t zmienić! Sprawdź, co radzi neurobiolog z Uniwersytetu Stanforda.

Brak energii z rana to powszechny problem. Wiele osób wspomaga się kawą lub próbuje kłaść się w miarę wcześnie, jednak te metody nie zawsze są skuteczne. Dlatego dr Andrew Huberman z Uniwersytetu Stanforda radzi, co może pomóc w walce z problemem. Jeśli będziesz pamiętać o tych trzech zasadach, być może poczujesz się lepiej! Pamiętaj jednak, że ciągłe uczucie zmęczenia może prowadzić do poważnych przypadłości i chorób i należy to bezwzględnie skonsultować z lekarzem.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Anka Dziedzic pokazała proste ćwiczenia na płaski brzuch

Jak mieć więcej energii? Kawa może pomóc z problemem, ale jeśli przestrzegasz zasad

Neurobiolog dr Andrew Huberman zwraca szczególną uwagę na moment picia kawy. Poleca on, aby poczekać z wszelkimi produktami zawierającymi kofeinę. Warto wypić kawę, czy też matchę dopiero po 60 lub nawet 90 minutach od obudzenia. Wszystko przez neuroprzekaźniki w naszym mózgu. Uczucie przemęczenia wywołuje w tobie adenozyna, której wydzielanie skutecznie hamuje kofeina. Jednak kiedy działanie porannego napoju ustanie, adenozyna znowu zacznie być wydzielana, a ty poczujesz się znów zmęczony. Warto poczekać rano, aż wyrzut tego neuroprzekaźnika trochę zmaleje. Wtedy koniec działania kofeiny, nie będzie aż tak bolesny. 

Więcej energii rano. Świeże powietrze to świetne rozwiązanie na pobudzenie

Dr Andrew Huberman poleca również, aby wyjść rano na świeże powietrze. Kiedy się obudzisz, zadbaj o to, aby w ciągu pierwszej godziny swojego poranka wyjść na przynajmniej 10-minutowy spacer. Możesz też po prostu stanąć chwilę na balkonie. Poranne światło uaktywnia wydzielanie dopaminy. Nawet jeśli słońce chowa się za chmurami i tak poczujesz jej działanie. Dopamina jest niesamowicie istotnym neuroprzekaźnikiem w pracy, ponieważ ma działanie motywujące.

Tak zacnzij dzień! Weź rano prysznic lub zrób kilka pompek. Zwiększ temperaturę ciała

Neurobiolog zwraca także uwagę na to, że warto rano podnieść temperaturę ciała. Pobudzenie krążenia w ten sposób ma zbawienny wpływ na uczucie zmęczenia. Jeśli weźmiesz rano prysznic albo wykonasz kilka ćwiczeń, będziesz miał znacznie więcej energii z rana. 

Więcej o: