Dodaj do wody jeden składnik i spryskaj szyby. Skrobaczka nie będzie ci potrzebna

Spadające temperatury oznaczają, że kierowcy znów każdego ranka będą musieli pozbywać się szronu i lodu z samochodowych szyb. To szczególnie uciążliwe, gdy śpieszymy się do pracy lub na ważne spotkanie. Na szczęście dzięki temu trikowi pozbędziesz się lodu bez męczącego skrobania.

Skrobanie szyb to nieodłączny element każdej zimy. O ile odśnieżenie samochodu jest dość proste, o tyle usuwanie lodu i szronu potrafi być męczące. Pewnym ułatwieniem są różnorodne narzędzia, które mają sprawić, że czynność ta przebiegnie o wiele sprawniej. Zadanie ułatwią również sprawdzone sposoby. Jednym z nich jest domowy odmrażacz do szyb. Sprawdź, jak go zrobić, a skrobaczka nie będzie ci już potrzebna.

Zobacz wideo Jak bezpiecznie kupić używany samochód? Ekspert odpowiada

Więcej sprawdzonych trików znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zamarznięte samochody w Gdyni. Zdjęcie archiwalne Jak otworzyć zamarznięty zamek w aucie? Jak nie uszkodzić samochodu?

Jak pozbyć się szronu i lodu z szyby w aucie? Dodaj do wody jeden składnik

Domowy odmrażacz do szyb to jeden ze sposobów, które ułatwią codzienne niezbędne prace każdemu kierowcy. Jego przygotowanie jest banalnie proste. Potrzebujesz jedynie wody destylowanej oraz alkoholu. Najlepiej sprawdzi się alkohol izopropylowy (izopropanol), denaturat, ale zwykły alkohol zadziała równie skutecznie. Połącz oba składniki w proporcji 1:3 (jedna część wody na 3 części alkoholu) i przelej do butelki z atomizerem. Spryskaj oszronione szyby i odczekaj chwilę. Lód powinien sam odejść bez pomocy narzędzi i siły.

Co na parujące okulary zimą? Co zrobić, aby okulary nie parowały zimą? Użyć tych tanich produktów

Zimowe patenty na problemy z samochodem. Każdy kierowca powinien je znać 

Zamarznięty zamek, zamarznięte szyby, lusterka pokryte lodem czy problem z ruszeniem z miejsca zdarzają się niestety bardzo często. Na szczęście istnieją sposoby, które pozwolą szybko rozwiązać te problemy.

  1. Zamarznięty zamek: sięgnij po płyn lub żel do dezynfekcji rąk. Wystarczy kilka kropli wpuszczonych do zamka, by alkohol rozpuścił znajdujący się w środku lód. By uniknąć problemu, zamek warto spryskać WD-40, który pozwoli pozbyć się wody.
  2. Zamarznięte lusterka: te ciężko jest odszronić skrobaczką, przed wyjściem z domu wlej więc do woreczka gorącą wodę i zamknij lub zawiąż. Przyłóż okład do lusterka, a lód szybko zniknie. Na koniec dokładnie wytrzyj wodę. By uniknąć problemu, wieczorem warto założyć na boczne lusterka woreczek, np. strunowy, i zabezpieczyć gumką.
  3. Przymarzające uszczelki: przed zimą nasmaruj je wazeliną kosmetyczną lub specjalnym silikonem przeznaczonym do uszczelek. Dzięki temu guma nie będzie pękać, a drzwi nie przymarzną.
  4. Problem z wyjechaniem z podjazdu: jeśli podjazd pokrył się lodem, samochód może mieć problem z ruszeniem. Ciekawym patentem jest położenie pod kołami (tymi, które mają napęd) gumowych wycieraczek samochodowych.
Więcej o: