Nie tylko ciepłe skarpetki! Ten domowy sposób na marznące stopy błyskawicznie cię rozgrzeje

Zimą i jesienią wiele osób skarży się na marznące stopy. Temperatura spada i często ciężko jest utrzymać 20 stopni Celsjusza w mieszkaniu. Pierwszą oznaką, że jest ci zimno, najczęściej są nieprzyjemnie chłodne stopy. Istnieją jednak sposoby, aby ogrzać je, nawet kiedy za oknem będą ujemne temperatury.

Problem marznących stóp jest bardzo nieprzyjemny. Jednak będzie on ciebie coraz częściej dotykał, ponieważ nadchodzi zima, a rachunki za ogrzewanie stale rosną. Mimo wszystko nie musisz się martwić. Istnieją świetne sposoby, aby ogrzać stopy i żeby przymrozki nie dokuczały ci za bardzo. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Banalny sposób na marznące stopy. Kup ciepłe skarpety! Sprawa nie jest aż tak oczywista

Choć może się to wydać błahe, to wiele osób zapomina o tym, że skarpetki świetnie sprawdzają się w ocieplaniu stóp. Jednak trzeba pamiętać o kilku sprawach. Zwykłe skarpetki, które nosimy na co dzień, najczęściej są z bawełny. To sprawia, że szybko wchłaniają pot i stają się wilgotne, a to ochładza bardziej stopę! Lepiej sprawdzą się wełniane. Mają one mniejszą zdolność do wchłaniania wody, przez co dłużej pozostają suche. Świetnie sprawdzą się również skarpety typu frotte.

Co na zmarznięte stopy jesienią i zimą? Zrób sobie masaż i ciepłą kąpiel!

Jeśli w skarpetach jest ci zbyt gorąco, możesz użyć innych metod. Spróbuj wykonać masaż stóp. Na rynku masz wiele narzędzi, które mogą ci w tym pomóc. Możesz wykonywać zabieg, kiedy tylko potrzebujesz. Natomiast jeśli potrzebujesz szybkiego ocieplenia stóp, zrób po prostu ciepłą kąpiel, która pobudzi krążenie. Prysznic, też świetnie się nada, ważne, aby zanurzyć stopy w ciepłej wodzie.

Na zmarznięte stopy wypróbuj ćwiczenia. Te trzy pobudzą krążenie, skutecznie je ocieplając

  1. Wykorzystaj piłeczki tenisowe! Usiądź na krześle, czy to przy biurku, czy nawet stole jadalnianym i pod stopami ułóż kule. Następnie po prostu baw się nimi przy pomocy stóp. To powinno skutecznie pobudzić krążenie i rozgrzać stopy
  2. Kręć stopami! Kiedy siedzisz i czujesz, że zaczynają one być nieprzyjemnie chłodne, zacznij nimi obracać. Poruszaj przy tym palcami u stóp. 
  3. Stań na czubkach palców i powoli opadaj tak, aby ostatecznie skończyć, stojąc na piętach. Powtarzaj ćwiczenie, aż poczujesz, że rozgrzałeś stopy. 

Pamiętaj, że chłodne stopy mogą być też oznaką problemów z krążeniem i innych problemów zdrowotnych. W razie powtarzającej się przypadłości koniecznie skonsultuj to z lekarzem.

Więcej o: