Regulacja okien plastikowych na zimę. Jak zatrzymać w domu więcej ciepła? Instrukcja krok po kroku

Regulacja okien plastikowych jest bardzo ważna. Miesiące zimowe mogą być wyjątkowo surowe, a temperatura drastycznie spada. Regulacja okien to niezbędny krok, który należy wykonać, przygotowując się do zmiany pogody. Jak wyregulować okna samemu przy pomocy jednego narzędzia? Podpowiadamy!

Okna są istotną częścią domu. Zapewniają między innymi światło, ciepło i cyrkulację powietrza. Zimą chronią również Twój dom przed silnymi wiatrami i burzami śnieżnymi, które mogą spowodować szkody lub potencjalnie zaszkodzić Tobie, lub członkom Twojej rodziny.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

 Więcej sprawdzonych porad znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyregulować okna plastikowe? Wystarczy jedno narzędzie!

Regulacja okien nie jest czynnością skomplikowaną i z powodzeniem można ja wykonać samemu. Choć czynność różni się w zależności producenta, zawsze sprowadza się korekcji ustawienia rolek ryglujących. To właśnie ta część okna odpowiada za dociśnięcie skrzydła do ramy i to od niej zależy, jak okno przylega po zamknięciu.

Aby samodzielnie wykonać regulację, musisz znaleźć odpowiedni klucz, najlepiej imbusowy, sześciokątny. Takie narzędzie kupisz niemal wszędzie w cenie od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Jak wyregulować okna na zimę? Dobra i sprawdzona metoda

Przesuń rolki ryglujące tak, by znajdowały się bliżej uszczelek. Następnie sprawdź, czy okno bez problemu się zamyka i otwiera. W tym przypadku klamka może nieco ciężej pracować, jednak taka sytuacja jest całkowicie normalna.

Jak wyregulować okna na lato? Regulacja docisku okien latem

Gdy nadejdą ciepłe, letnie dni konieczna jest ponowna regulacja docisku okien plastikowych. Będzie ona mieć na celu poprawę wentylacji w domu podczas upałów. Tym razem musisz postąpić odwrotnie niż w przypadku regulacji okien na zimę. Przy pomocy klucza zmniejsz siłę docisku skrzydła do ościeżnicy.

Więcej o: