Dziwne zjawisko w Chinach. Owce robiły to przez 12 dni jak w transie! Wideo bije rekordy popularności

W regionie Mongolii Wewnętrznej w północnych Chinach doszło do niespotykanego zjawiska, które zarejestrowała kamera przemysłowa. Ogromne stado owiec kręciło się w kółko przez 12 dni. Zwierzęta maszerowały po równym okręgu zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

Stado owiec liczące sobie kilkaset sztuk przez 12 dni bez przerwy chodziło w kółko. Materiał z kamery przemysłowej, na którym widać przerażające zjawisko trafił do sieci, gdzie bije rekordy popularności. Tajemniczy film wzbudził ogromne zainteresowanie internautów.

Zobacz wideo "WandaVision" - zwiastun najbardziej niesamowitego serialu ze świata Marvela

Więcej ciekawych historii znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tajemnicze zjawisko w Chinach. Owce chodziły w koło przez 12 dni

Zamieszanie zaczęło się 4 listopada. Właścicielka stada, pani Miao z przerażeniem i niedowierzaniem oglądała na początku marsz kilku owiec. Po pewnym czasie dołączyło do nich całe stado. Co szokujące gospodarstwo posiada 34 zagrody, a tylko z zagrody numer 13 zachowywały się w ten dziwaczny sposób.

Wideo z tej dziwnej sceny zostało opublikowane na Twitterze w środę przez chińską państwową gazetę "People's Daily".

Przerażający taniec chińskich owiec. Co mogło być przyczyną dziwnego zachowania zwierząt?

 Jak dotąd nie wiadomo, co było przyczyną dziwnego zachowania owiec. Pojawiły się niczym niepotwierdzone spekulacje, że owce zaraziły się bakteryjną zwaną listeriozą – znaną również jako "choroba krążąca". Jednak podczas tej choroby zwierzęta umierają po 24-48 godzin po zaobserwowaniu objawów.

Więcej o: