Weź połówkę ziemniaka i przetrzyj nią lustro. Efekt? Krystalicznie czysta tafla

Mimo tego że umycie lustra wydaje się łatwym zadaniem, często popełniamy błędy które powodują że zostaje na nim mnóstwo smug, a nawet kurz.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ludzie coraz chętniej nabywają lustra nie tylko w celach praktycznych, ale też dekoracyjnych. Jednak nawet położone pod ścianą lustro, którego zadaniem jest tylko dopełniać design pokoju nie będzie dobrze wyglądać gdy znajdują się na nim smugi. Płyn i ściereczka z pewnością nie wystarczą. Dzięki kilku prostym trikom ten problem stanie się przeszłością.

Ziemniaki nie tylko do obiadu

Może się to wydawać absurdalne, jednak ziemniak naprawdę jest świetnym sposobem na czyste i przejrzyste lustro. Wystarczy przekroić go na pół, i wykorzystać zamiast ściereczki. Ziemniak nie tylko pozbędzie się smug, ale również reszty ogólnie pojętego brudu.

Amoniak przyjacielem czystego lustra

Roztwór z amoniakiem to zabójca smug, ale też tłustych plam które znajdują się na Twoim lustrze. Przygotowujemy go w prosty sposób. Wystarczy wymieszać dużą łyżkę produktu w dwóch szklankach wody. W gotowym ''płynie'' zanurzamy miękką ściereczkę i przystępujemy do czyszczenia lustra. Po zabrudzeniach z pewnością nie będzie śladu.

Wystarczy mikrofibra

Jeśli umyliśmy lustro ze wszelkich zabrudzeń oraz plam a mimo wszystko smugi nadal nie chcą zejść, nie próbujmy robić tego na sucho ręcznikiem papierowym. Do tego świetnie nada się ściereczka z mikrofibry. Jej delikatne właściwości bez problemu poradzą sobie z uporczywym problemem.

Woda z octem również nada się do luster

Ten sposób jest już dobrze znany każdej osobie, która szuka mniej standardowych rozwiązań w walce z brudem w kuchni. Roztwór przygotowujemy zapełniając octem 1/4 szklanki pełnej wody. Gotową mieszankę przelewamy do dozownika, i spryskujemy nim lustro. Pamiętajmy jednak o niezbyt przyjemnym zapachu octu który osadzi się na lustrze na jakiś czas, jednak końcowy efekt jest tego zdecydowanie warty. Po zakończonym czyszczeniu warto w pomieszczeniu użyć odświeżacza powietrza.

Więcej o: