Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wystarczy jeden produkt, a będą błyszczeć jak wcześniej

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Ten problem może być prawdziwym utrapieniem. Tłuszcz nie jest łatwą substancją do usunięcia. Nie musisz sięgać od razu po chemikalia, warto wypróbować najpierw produkt, który masz już w swojej kuchni. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? To prawdziwy problem, jednak są na niego sposoby. Wystarczy ten jeden produkt, który masz w kuchni, a twoje meble będą błyszczeć jak nowe. Sprawdź, o którym mowa i jak go wykorzystać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia? Podpowiadamy

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Wykorzystaj ocet

Jeśli chcesz mieć znowu lśniące szafki kuchenne, sięgnij po ocet. Pamiętaj, że regularność to podstawa, dlatego czyść często swoje meble, a nie będziesz mieć problemu z plamami z tłuszczu. Jeśli jednak już się pojawiły, wypróbuj mieszanki z octem. Najlepiej sprawdzi się biały. Zagotuj wodę, a kiedy będzie gotowa, wymieszaj w proporcji 1:1 z octem. Następnie, jeśli masz możliwość, przelej mieszankę do butelki ze spryskiwaczem. Niezależnie od formy nałóż roztwór, na miejsca, których dotyczy problem. W kolejnym kroku zostaw wszystko na kilka minut, tak aby ocet mógł zadziałać na tłuszcz. Na koniec, zmyj wszystko ciepłą wodą.

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Możesz także spróbować sody oczyszczonej

Jeśli nie chcesz używać octu, wypróbuj sposób z sodą oczyszczoną. Wlej do jakiegoś naczynia litr wody, a następnie dodaj do niej 4 łyżki sody oczyszczonej. Poczekaj, aż proszek się rozpuści, możesz w tym czasie wszystko zamieszać, aby przyspieszyć proces. Następnie nałóż roztwór szmatką na brudne miejsca. Tak samo, jak przy occie, pozostaw na kilka minut i zmyj ostatecznie ciepłą wodą. Dzięki temu twoje szafki w kuchni będą pięknie błyszczeć. 

Memy o ogrzewaniu i zimie Memy o ogrzewaniu. "Bo jak jest zima, to musi być zimno"

Jak wyczyścić szafki kuchenne z tłuszczu? Świetnie sprawdzi się też płyn do mycia naczyń 

Nie ma innego detergentu, który byłby tak skuteczny w usuwaniu plam z tłuszczu. Jeśli wymieszasz płyn do mycia naczyń z wodą i nałożysz na zabrudzone powierzchnie, pozbędziesz się problemu. Nie musisz się też obawiać o meble. Detergent nie jest dla nich szkodliwy. Po takim czyszczeniu twoje szafki będą lśnić jak nowe, a w dodatku pięknie pachnieć. 

jak mieć więcej energii rano? Masz mało energii rano? Pamiętaj o tych trzech zasadach!

Więcej o: