Jak prać kurtkę puchową, aby jej nie zniszczyć? Wrzuć to do pralki, a będzie wyglądała jak nowa!

Jak prać kurtkę puchową? Jest to popularny wybór na jesień i zimę, ponieważ są lekkie, ciepłe i trwałe. W tym artykule omówimy, jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć, co należy zrobić przed jej praniem i co można zrobić po jej wypraniu. Poznaj nasze sprawdzone metody!

Puchówki to rodzaj kurtek wykonanych z pierza, zaprojektowanych tak, aby były lekkie i ciepłe. Kurtki puchowe są idealne na zimę, ponieważ zapewniają izolację, jednocześnie utrzymując ciepło. Aby jednak zachowały swoją jakość i świeży zapach, należy je regularnie prać. Istnieje na to wiele różnych sposobów.

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak prać puchową kurtkę w domu? Zapamiętaj te zasady

Zimową kurtkę wypełnioną puchem możemy wyprać ręcznie lub w pralce. Należy jednak przed rozpoczęciem dokładnie przeczytać zalecenia producenta na metce.

Pierwsza metoda polega na wypraniu kurtki ręcznie w letniej wodzie z łagodnym detergentem i rozwieszeniu jej do wyschnięcia w zacienionym miejscu, by nie wyblakła na słońcu.

Drugi sposób to włożenie kurtki do pralki na delikatnym cyklu z chłodną wodą i łagodnym detergentem. Trzecią metodą jest włożenie kurtki do pralki w delikatnym cyklu z zimną lub letnią wodą i łagodnym detergentem, a następnie suszenie w suszarce w niskiej temperaturze.

Jak prać puchową kurtkę w pralce? Te wskazówki pomogą uniknąć błędów

Oto kilka wskazówek, jak prać kurtkę puchową w pralce:

  • Używaj letniej wody i łagodnego detergentu.
  • Użyj delikatnego cyklu prania.
  • Nie używaj wybielacza ani płynu do płukania tkanin.
  • Przed włożeniem do pralki włóż do niej piłeczki tenisowe.

Kurtkę puchową w pralce pierzemy samą. Optymalną temperaturą do prania jest 30-40°C w programie do tkanin delikatnych lub też wełny. Nie używaj proszku do prania!

Jak prać kurtkę puchową z piłeczkami. Sprytny sposób by Twoja kurtka wyglądała jak nowa

Zawsze dodawaj do pralki oraz suszarki bębnowej 3-4 piłeczki tenisowe. Jeśli pierzesz kurtki wielu domowników i robisz to często kup specjalne piłki do prania – pomoże to rozbić puch podczas prania i suszenia. Niegdy nie susz kurtki na kaloryferze.

Więcej o: