Jak pozbyć się wołków zbożowych? Te proste sposoby w mig wygonią je z twojej kuchni!

Jak pozbyć się wołków zbożowych z kuchennych szafek? Podpowiadamy, co pozwoli ci uwolnić się od tych szkodników, które mogą pogorszyć stan twojego zdrowia. Niestety ciężko je znaleźć, ponieważ prowadzą nocny tryb życia. Znamy jednak sposoby na usunięcie tych insektów z twojej kuchni

Wołek zbożowy to jeden z najgroźniejszych szkodników. Sieje spustoszenie w magazynach, gdzie przechowywane są ziarna. Gatunek tych chrząszczy nie występuje w naturze, możemy go spotkać wyłącznie w miejscach, gdzie przechowujemy żywność. Ich rozprzestrzenianie się jest uzależnione od ludzi, ponieważ nie mają skrzydeł dzięki, którym mogłyby zmienić miejsce, w którym bytują.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jak pozbyć się wołków zbożowych? Po czym rozpoznać, że w naszej kuchni znalazły się te chrząszcze? 

Walka z wołkami zbożowymi to nie lada wyzwanie. Chrząszcze te ukrywają się w ciemnych zakamarkach kuchni i wychodzą dopiero nocą. Bez jedzenia mogą przeżyć nawet miesiąc, jeśli żyją w miejscu, którym panuje odpowiednia dla nich temperatura, czyli około 20 stopni. Mają około czterech milimetrów i gruby pancerz pokryty rzadkimi żółtymi włoskami. Złapanie ich jest trudne z uwagi na to, że szybko biegają. Aby pozbyć się tych owadów, należy umieścić produkty, w których żyją w lodowce lub w miejscu, w którym temperatura wynosi zero stopni na trzy miesiące, po tym czasie gina dorosłe osobniki tych chrząszczy, z kolei larwy po 30 dniach a po 19 jaja.   

Domowy sposób na wołki zbożowe. Zastaw pułapki na te owady i pozbądź się uciążliwego problemu 

Innym sposobem na pozbycie się tych szkodników jest zastawienie na nie pułapek. To lep, który możesz przykleić do wewnętrznej strony drzwiczek w szafce lub szufladzie. Zwabione zapachem lepu owady przykleją się do niego. Pamiętaj, że jeżeli znalazłeś wołki zbożowe w opakowaniu mąki czy kaszy nie możesz zjeść tego produktu. Owad ten zawiera w swoim organizmie alergeny. Pojawienie się w naszej kuchni wołków zbożowych mogą zasygnalizować objawy nadwrażliwości płucnej lub astmy. Zjedzenie produktów, w których pojawiły się szkodniki, może zaburzyć prace jelit oraz wywołać zapalenie przewodu pokarmowego.  

Więcej o: