Najdroższe rasy kotów domowych. Te piękne, rzadko spotykane gatunki kosztują nawet kilkanaście tys. zł

Koty domowe nie muszą być drogie. Tzw. "dachowce" również mogą zostać oddanymi przyjaciółmi człowieka. Towarzyszą człowiekowi od kilku tysięcy lat i były obecne m.in. w starożytnym Egipcie. Są też koty rasowe, za które niestety trzeba słono zapłacić. Ile kosztują?

Utrzymanie kota to spory wydatek. Poza wysokiej jakości karmą, produktami do higieny oraz zabawkami, które mają umilać im czas, musimy także pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza. Miłość do kota staje się jeszcze droższa, kiedy zapragniemy mieć pod swoim dachem jednego z tych rasowych osobników. Jaka jest ich cena?

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kot bez sierści? Oto sfinks i wbrew pozorom, nie pochodzi z Egiptu

Kot bengalski jest towarzyski i energiczny. Kosztuje nawet 11 tys. złotych 

Koty bengalskie to jedne z najpiękniejszych mruczków. Mają szeroką trójkątną głowę, zaokrąglone uszy oraz duże oczy. Występują w dwóch odmianach cętkowanej i marmurkowej. Koty bengalskie potrzebują dużo ruchu i uwielbiają towarzystwo ludzi, dobrze czują się w mieszkaniach, w których przebywają psy i dzieci. Cechą charakterystyczną tych kotów jest duża "gadatliwość". Ich cena zaczyna się od dwóch tysięcy złotych, jednak czasem mogą kosztować nawet 11 tys

 

Kot rosyjski dostojny i majestatyczny. Ile trzeba zapłacić za kota tej rasy? 

Obok kota rosyjskiego nie uda ci się przejść obojętnie, jego piękne zielone oczy od razu zwrócą twoją uwagę. Te koty to istni modele. Mają długa oraz smukłą sylwetkę, która sprawia, że wyglądają bardzo elegancko. W zależności od odmiany mają długie lub krótkie szare futro, które jest bardzo miękkie. Kosztują nawet cztery tysiące złotych

 

Kot syberyjski mają puszyste futro idealne do głaskania w zimowe wieczory. Mogą kosztować nawet sześć tysięcy

Koty syberyjskie są silne i muskularne, samce mogą ważyć nawet 10 kilogramów. Wydają się jeszcze większe przez długą sierść oraz puchaty ogon. To ciekawskie koty, które uwielbiają wspinaczki, dlatego ich właściciele muszą zadbać o to, aby mogły swobodnie poruszać się na wysokościach. Ich ceny zaczynają się od 3,5 do 4,5 tys. zł, jednak zwierzęta przeznaczone do dalszej hodowli są jeszcze droższe, mogą kosztować nawet 6 tys. złotych.

 

Kot ragdoll i jego hipnotyzujące szafirowe oczy z miejsca podbiją twoje serce

Te koty potrzebują dużo czułości ze strony swojego właściciela, raczej nie są psotliwe i lubią spędzać czas na leniuchowaniu. To także bardzo inteligentne zwierzęta, choć potrzebują sporej uwagi, to cenią sobie czas spędzony we własnym towarzystwie. Ich cechą charakterystyczną są niebieskie oczy, mają także długa sierść, która może występować w różnych kolorach m.in. kremowym. Ragdoll kosztuje około od dwóch do czterech tysięcy.

 
Więcej o: