Była jedną z największych gwiazd PRL-u. Odebrała sobie życie po zawodzie miłosnym

Kultowy serial PRL, w którym jedną z ról zagrała znakomita aktorka, pamiętają niemal wszyscy. Niestety, pomimo sławy, jej życie nie należało do szczęśliwych. Gwiazda "Daleko od szosy" przed laty zdecydowała się na najgorsze. Co wpłynęło na ten drastyczny krok?

Fabuła serialu "Daleko od szosy" inspirowana jest prawdziwą historią Ani i Leszka Uchańskich. Główny bohater to młody, 20-letni chłopak pochodzący ze wsi. Któregoś dnia postanawia więc odmienić swoje życie i wyjechać do miasta. Leszek kocha dwie kobiety: mieszkającą na wsi Bronkę (Sławomira Łozińska) i studentkę Anię z Łodzi (Irena Szewczyk).

Zobacz wideo Jak wybrano aktorki do serialu "Gang Zielonej Rękawiczki"? Nie było łatwo!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kim była Anna Szczepaniak? Smutna historia Wieśki z "Daleko od szosy"

 Anna Szczepaniak miała 25 lat, kiedy zagrała Wieśkę w serialu "Daleko o szosy". Była jedną z najbardziej popularnych i lubianych przez publiczność aktorek w czasach PRL. Rola w serialu przyniosła jej ogromną popularność. Poza sukcesami w pracy miała również bardzo udany związek. Gwiazda szykowała się do ślubu z Andrzejem Strzeleckim.

Nagle całe szczęście prysło jak mydlana bańka. Artystka poznała o wiele starszego Andrzeja Antkowiaka. Miłość do niego doprowadziła ją do tragedii.

Gwiazda PRL odebrała sobie życie po zawodzie miłosnym

Piękna i bardzo zdolna aktorka zmarła tragicznie trzy lata po premierze 7-odcinkowego serialu. Anna Szczepaniak dokładnie 2 marca 1979 roku targnęła się na swoje życie. Wyskoczyła z okna jednej z warszawskich kamienic.

Samobójstwo było związane z niewyjaśnionymi do końca okolicznościami śmierci Antkowiaka. W styczniu 1979 roku z powodu pobicia aktor trafił do szpitala. Po kilku dniach niestety zmarł na skutek pęknięcia tętniaka mózgu. Anna Szczepaniak odebrała sobie życie równo 40 dni po śmierci ukochanego.

Więcej o: